پروژه کارآفرینی تولید بخاری گازسوز

تعداد صفحات: 44 فرمت فایل: word کد فایل: 400003650
سال: نامشخص مقطع: صنایع دسته بندی: طرح توجیهی کارآفرینی صنایع فلزی و خودروسازی
قیمت قدیم:۷,۲۰۰ تومان
قیمت: ۴,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآفرینی تولید بخاری گازسوز

  پاره ای از مقررات مربوط به صدور موافقت نامه اصولی

  صدور موافقتنامه اصولی موکول به مقایسه و انطباق پرسشنامه های تکمیل شده ، دریافتی با معیارهائی مانند : مناسب ترین قیمت تمام شده ، صرفه جویی ارزی بیشتر ، استفاده حداکثر ازمنابع داخلی ، ایجاد ارزش افزوده بالاتر ، انتخاب تکنولوژی مناسب ، انطباق ویژگی های کالا با استاندارد ملی و با استاندارد قابل قبول ، اثر طرح در ایجاد صنایع جنبی ، نقش طرح در دیگر بخشهای اقتصادی ، پیش بینی روش های جلوگیری از آلودگیهای محیطی ، ارائه خدمات پس از فروش و دیگر معیارها مشابه می باشد .

  به طرحهای پذیرفته شده حداکثر 4 ماه پس از دریافت طرح موافقت اصولی داده می شود .

  در مورد طرحهای بزرگ و ویژه این مهلت با نظر معاون طرح و برنامه قابل تمدید است .

  از آنجائیکه در مورد موافقت نامه اصولی از ذکر عناوین کلی مانند : بسته بندی مواد غذائی و… خودداری می شود . بنابراین متقاضیان باید نام ، ویژگی ها و فرمول انواع فرآورده‌های مورد درخواست را به صورت تفکیکی در پرسشنامه قید نمایند .

  چنانچه متقاضی مشخص یا اشخاص حقیقی باشد تاز مانی که اقدام به تشکیل شرکت نموده اند موافقت نامه به نام شخص صادر می شود اگر متقاضی اشخاص حقوقی باشد . صدور موافقت نامه اصولا به نام اشخاص حقوقی موکول به دریافت اساسنامه ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها می باشد .

  متقاضی نمی تواند در یک زمان پیش از دو موافقت نامه دریافت کند.

  مدت اعتبار از تاریخ صدور یکسال وحداکثر 3 بار و هر بار به مدت 6 ماه قابل تمدید است .

  در مناطقی که شرکت شهرکهای صنعتی قادر به ارائه خدمات مورد لزوم از قبیل واگذاری زمین وتامین آب و برق بوده  و یا ظرف 6 ماه بعد از عقد قرارداد بتواند خدمات مورد نیاز را بر اساس قرارداد ارائه نماید . متقاضی ملزم به احداث واحد صنعتی در شهرک خواهد بود . در غیر اینصورت و چنانچه متقاضی مالک زمین مجاز بوده و یا از منابع غیر دولتی زمین مناسب را خریداری نماید . می تواند در این زمین با رعایت مقررات مربوطه اقدام به احداث واحد کند .

  چکیده بررسیهای فنی ، مالی و اقتصادی

  سیر تحول علوم و صنایع مختلف در ابعاد کنونی آن تا حدود زیادی معلول انگیزه رفاه طلبی بشر می باشد . اختراع و به کارگیری وسایل و ابزارهای ساده ابتدایی توسط بشر اولیه ، سرآغاز فعالیتهای صنعتی گسترده ای است که درگذر از تحولات اعصار متمادی ، شکل پیشرفته و مکانیزه امروزی را در تولید و تامین مایحتاج ضروری و رفاهی زندگی به خود گرفته است .

  از بین انبوه ضروریات زندگی ، لوازم خانگی به لحاظ گستردگی و ضرورت استفاده از آنها توسط اقشار مختلف اجتماعی از  اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار می باشد . در مجموعه این پروژه ، وسایل گرمایش به عنوان یک نیاز همگانی و اجتناب ناپذیر تلقی گردیده که با وجود قدمت چندین ساله صنایع تولیدی آنها بواسطه رشد ناهمنگ جمعیت در مقایسه با عوامل عرضه این وسایل ، همچنان از قابلیت جذب بازار مناسبی برخوردار می‌باشند.

  قابلیتها و محدودیت های سیستم های مختلف گرمایشی ، لزوم تطبیق شرایط محل بکارگیری آنها با نوع سیستم بکار برده شده را طلب نموده است .

  در ارائه این پروژه با پیروی از یک روند منطقی پیرامون بررسی بخاری های و آبگرمکن های گازسوز و کولر آبی ابتدا شناخت جامع و کاملی در مورد مشخصات ضروری و ظاهری و فنی کالا ارائه گردیده و پس از کاوش در مورد بازار فروش ، میزان تقاضا و قیمت محصول ، مواد اولیه و روش تولید و … توضیح داده است .

  در پایان روند این پروژه برآوردهای مالی بر اساس اطلاعات کمی بدست آمده و با توجه به جداول و نرخهای تعیین شده ارائه گردیده است .

  ردیف

  موضوعات

  1-1

  مشخصه کارخانه :

  عنوان : تولید بخاری گازسوز

  تعریف : وسیله گرم کننده با مصرف سوخت گازی بهینه

  مشخصات ویژه فنی : بخاریهای گازسوز ، صرف نظر از مشخصات ظاهری ، ایمنی و نوع کارکرد توسط پارامترهای ظرفیت بر حسب کالری گرمای تولیدی مشخص می شود .

  محصولات جنبی : تولید آبگرمکن گازی و کولر آبی

  ظرفیت تولید : 000/100 عدد در سال

  2-1

  فرآیند تولید :

  عملیات تولید شامل برش ، خمکاری ، پرسکاری (خمش ، کششی و جوش) که پس از اتمام ساخت هر کدام از قطعات طبق فرآیند معین در سالهای مونتاژ روی بدنه و کوره استقرار یافته و پس از کنترل کیفیت و احراز شرایط لازم در استاندارد به مصرف کننده تحویل می گردد .

   

  3-1

  شاخصهای عملیاتی :

  تعداد روزکاری :290

  تعداد شیفت  کاری :1

  زمان شیفت : 8

  4-1

  درصد تامین مواد اولیه :

  داخلی : 100 درصد

  5-1

  تعداد کارکنان :

  مدیریت : 1 نفر

  پرسنل تولیدی :200 نفر

  پرسنل اداری : 10 نفر

  پرسنل خدماتی : 6 نفر

  پرسنل مالی : 4 نفر

  6-1

  دستگاهها و تجهیزات تولید :

  تجهیزات خط تولید شامل کوپل بازکن ها ، دستگاههای برش پرس و جوش (نقطه ای و درز جوش) وسایل شستشو و رنگ آمیزی تماما از منابع داخلی قابل تهیه است .

  7-1

  قیمت تمام شده :

  کل هزینه های ثابت : …………… ریال

  کل هزینه های متغیر :……………ریال

  8-1

  شاخصهای اقتصادی :

  سود ویژه در ظرفیت نهائی ………… ریال

  ارزش افزوده ……… ریال

  نقطه سر به سر ……… درصد

  سهم منابع داخلی ………درصد

  سرمایه گذاری ثابت سرانه ……… ریال برای هر نفر

  صرفه جویی (درآمد)ارزی ………… دلار

  9-1

  تاسیسات عمومی :

  توان برق : (KW)

  خط تولید :……… کیلووات

  تاسیسات : ………کیلووات

  اضطراری :

  کل توان مورد نیاز :

  کیفیت و میزان مصرف روزانه آب :

  جهت مصارف آشامیدنی و آبیاری و بخشی از خط تولید معادل ……… متر مکعب آب در روز مورد نیاز می باشد.

  نوع و مقدار مصرف روزانه سوخت فرآیند : بنزین …… لیتر

  چگونگی رفع آلودگی محیط زیست :

  به علت عدم استفاده از مواد آلوده کننده و متصاعد نشدن هیچگونه گاز سمی نیازی به تاسیسات رفع آلودگی نبوده و وجود فضای سبز جهت سالم سازی محیط کافی است .

  10-1

  سرمایه گذاری :

  دارائیهای ثابت :.……… ریال

  سرمایه درگردش :………ریال

  کل سرمایه گذاری :………ریال

  وام بلند مدت :……… ریال

  وام کوتاه مدت :………ریال

   

   

   

  موقعیت کارخانه

  کارخانه تولیدی و صنعتی مشهد دوام در کیلومتر 14 جاده سنتو واقع شده است . محصول اصلی کارخانه بخاری ، آبگرمکن ، و کولر آبی می باشد . این کارخانه در سال 1369 تاسیس و دارای 15 سال سابقه کار می باشد .

  این شرکت از نوع شرکت های سهامی خاص که سهامداران آن مدیر عامل کارخانه آقای حبیب قهرمان و خانواده ایشان و آقای جلبی می باشند . این شرکت دارای 5  خط تولید می باشد . سرمایه اولیه شرکت در زمان تاسیس000/000/1 ریال بوده است.

  چون در کشور ایران بهینه مصرف سوخت اهمیت بسزایی دارد هدف از تشکیل کارخانه سعی در استفاده از وسایل گازسوز بهینه مصرف انرژی می باشد .

  محل و نمای کارخانه

  خط مشی کلی جهت انتخاب محل برای هر نوع واحد صنعتی اساسا متضمن در نظر گرفتن یکسری پارامترهای کلی و مخصوص به نوع واحد صنعتی است .

  طراحی ساختمان کارخانه متناسب با فرآیند تولید محصول است شامل تجهیزاتی از قبیل ساختمان اداری ، آزمایشگاهی ، آشپزخانه و مدیریت فروش و دفتر خدمات پس از فروش است .

  نیروی انسانی

  این کارخانه شامل 200 نفر پرسنل تولیدی می باشد که شامل 15 نفر نیروی متخصص لیسانس و 50 نفر نیمه ماهر (دیپلم و فوق دیپلم) و بقیه پرسنل با تحصیلات دیپلم و پائین تر از آن مشغول به فعالیت می باشد .

  میانگین سن کارگران 28 سال می باشد . محاسبه حقوق و دستمزد کارخانه به صورت کارتی و ساعتی است .

  سیستم تولیدی

  از لحاظ سیستم تولیدی کارخانه دارای سیستم تولید انبوه و متنوع می باشد . دارای یک شیفت کاری 8 صبح الی 5 بعدازظهر می‌باشد. 5 دقیقه اول شیفت کاری زمان start و 5 دقیقه پایانی شیفت کاری زمان stop ماشین آلات است .

   

   

  کنترل کیفیت

  به طور کلی کنترل کیفیت در این کارخانه یا توسط آزمایشگاه شیمی (رنگ ولعاب کاری) و فیزیکی از طریق نمونه برداری پای دستگاه تولید انجام می شود و از نظر ظاهری ودیگر خصوصیات آن (رعایت علائم استانداردی) را مورد بررسی قرار می‌دهند . همچنین کنترل کیفیت الکترونیک مانند چشم الکترونیکی نیز به کار گرفته می شود .

  در ضمن کارخانه موفق به دریافت گواهینامه IS2000 در سال 1383 و گواهینامه IS9001 در سال 1380 گردیده است . 

 • فهرست و منابع پروژه کارآفرینی تولید بخاری گازسوز

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت