پروژه کارآفرینی مجتمع کشت و صنعت چین چین (سهامی عام)

تعداد صفحات: 50 فرمت فایل: word کد فایل: 400003095
سال: قبل از 1390 مقطع: صنایع دسته بندی: طرح توجیهی کارآفرینی صنایع کشاورزی
قیمت قدیم:۷,۸۰۰ تومان
قیمت: ۴,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآفرینی مجتمع کشت و صنعت چین چین (سهامی عام)

  تاریخچه فعالیت

  کلیات

  مجتمع کشت و صنعت چین چین (سهامی عام ) در تاریخ 14/8/1353 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره 1296 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی مشهد به ثبت رسیده است .

  شرکت در تاریخ 19/12/1358 در اجرای قانون توسعه و حفاظت صنایع ایران مشمول بند ج قانون مذکور شناخته شده و تاریخ مذکور لغایت 20/12/1364 هیأت 5 نفره موضوع ماده 2 متمم قانون توسعه و حفاظت صنایع ایران طلب بانک صنعت و معدن تبدیل به سهام گردید . و در تاریخ 11/6/1369 به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 10/10/1369 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است .

  مرکز اصلی و کارخانجات شرکت واقع در مشهد کیلومتر 2 جاده فریمان می باشد .

  تاریخچه پذیرش شرکت در بورس اوراق بهادار تهران و چگونگی افزایش سرمایه :

  در شهریور ماه 1369 شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید و مورد پذیرش سازمان بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت و با توجه به اینکه یکی از شرایط پذیرش در بورس فک رهن از داراییهای در وثیقه بانک صنعت و معدن بوده علیر غم آن از این وثایق توسط بانک مذکور فک رهن به عمل نیامده . در دیماه همین سال بانک صنعت و معدن 8/21 درصد از سهام خود را ( یعنی مازاد ر 51 درصد سهام بانک ) به عموم مردم عرضه نمود ، متعاقبا در دیماه سال 1370 بانک صنعت و معدن مجددا 51 درصد سهام باقیمانده خود را از طریق شعب بانک ملی ایران به ( قیمت 8000 ریال ) به عموم ارائه نمود . این مرحله از فروش سهام شرکت مواجه با دوران پذیره نویسی ازدیاد سرمایه از یک میلیارد ریال ( یک میلیون سهم 1000 ریالی ) به دو و نیم میلیارد ریال ( دو و نیم میلیون هم 1000 ریالی ) بود . در این مرحله بخشی از سهام مورد فروش سهامی بودند که هنوز پیرو مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 11/8/1370 در دوران پذیره نویسی بوده که تحقق نیافته بود . نقایصی که در مصوبه مجمع عمومی فوق العاده وجود داشت و ایرادات حقوقی که از جانب اداره ثبت شرکت ها در مورد نحوه اجرا مصوبه مجمع عمومی فوق العاده  مروط به این ازدیاد سرمایه مطرح شده بود ،باعث گردید که ثبت صورتجلسه مزبور حدود یکسال به طول انجامید و دوران انتقالی از مدریت منتخب بانک به مدیریت منتخب مالکین جدید و تحقق صدور سهام مورد معامله به مدت یکسال به طول انجامید .

  در سال 1372 و با شروع به کار هیأت مدیره جدید مجددا سرمایه شرکت از 5/2 میلیارد ریال به 5/3 میلیارد ریال افزایش یافت ، در سه ماهه سوم سال 1374 نیز مجمع محترم ا افزایش سرمایه به میزان 5/3 میلیارد ریال دیگر موافقت نموده که در نتیجه در سال 1375 سرمایه شرکت بالغ بر 7 میلیارد ریال گردید ، سپس در اسفند سال 1375 مجمع محترم مجددا با افزایش سرمایه به میزان 100% سرمایه موافقت نموده که عملیات اجرایی و ثبت آن با توجه به مهلت تعیین شده در سال 1376 انجام شد و نهایتا در تاریخ 19/9/1376 سرمایه شرکت به میزان 14 میلیرد ریال منقسم به 14 میلیون سهم 1000 ریالی افزایش یافت .

  در سال 1379 مجمع محترم با افزایش سرمایه به میزان 100% طی مراحل مختلف موافقت و مرحله اول آن به میزان 20% در سال 1380 انجام و سرمایه شرکت به میزان 16800000000 ریال منقسم به 8/16 میلیون سهم 1000 ریالی افزایش یافت . همچنین بر اساس مصوبه مورخ 18/3/1381 هیأت مدیره و پیرو مصوبه سال 1379 مجمع محترم در مرحله دوم اقدامات لازم جهت افزایش سرمایه به میزان 3/33% نسبت به سرمایه فعلی ( 40% نسبت به سرمایه 14 میلیارد ریالی ) آغاز و با توجه به مهلت تیین شده در سال 1381 سرمایه شرکت ا افزایش مبلغ 5600000000 ریال از محل آورده نقدی سهامداران بالغ بر 22400000 ریال منقسم به 4/22 میلیون سهم 1000 ریالی گردید .

  فعالیت اصلی شرکت :

  موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 3 اساسنامه «ایجاد وتاسیس کارخانجات به منظور تهیه و تولید انواع مواد غذایی اعم از کنسرو شده ، یخ زده ،‌یا خشک ،‌کشت هر گونه محصولات کشاورزی و احداث اغات میوه ،‌ایجاد کارخانجات بسته بندی و صنایع وابسته ، ایجاد سردخانه به منظور حفظ و نگهداری محصولات غذایی واردات ماشین آلات و لوازم مورد نیاز کارخانه ، مشارکت در سایر شرکت ها و به طور کلی انجام کلیه عملیات مالی و تجاری و صنعتی که به طور مستقیم و غیر مستقیم به تمام و یا هر یک از موضوعات مشروحه فوق مروط باشد» می باشد .

  به موجب پروانه بهره برداری مورخ 10/7/1357 که توسط وزارت صنایع صادر شده هر بهره رداری از کارخانه با ظرفیت تولید 11800 تن انواع محصولات در تاریخ 6/10/1355 آغاز شده لیکن براساس آخرین اصلاحیات صادر شده ظرفیت کارخانه بالغ بر تولید 30600 تن انواع محصولات می باشد .

  وضعیت اشتغال :  

  متوسط تعداد کارکنان دایم و موقت در طی یک دوره مالی به شرح ذیل است                         سال مالی منتهی به 31/3/83         سال مالی منتهی به 31/3/82  

  کارکنان دایم                       144    نفر                                        151    نفر

  کارکنان موقت                     27      نفر                                        48      نفر

  توضیح ساختار سازمانی شرکت

  هیات مدیره : متشکل از 5 نفر می باشد که توسط مجمع عمومی فوق العاده انتخاب می شود .مدیر عامل : توسط هیأت مدیره انتخاب می شود و کار نظارت بر کارخانه را دارد

  نماینده مدیریت در امور کیفیت : این مقام توسط مدیر عامل انتخاب می شود . و مسئولیت آن نیز نظارت بر تولید کالا از نظر کیفیت آن می اشد و اگر تغییری در تولید کالا چه مثبت چه منفی به وجود آید . مدیر عامل را در جریان قرار می دهد .

  دفتر تهران : شرکت دارای شعبه ای در تهران می باشد که این شعبه به طور مستقیم زیر نظر مدیر عامل فعالیت می کند و تمامی هزینه ها و فروش و فعالیت ها ی خود را به صورت گزارش به دفتر مرکزی مشهد اعلام می کند .

  کشاورزی : از فعالیت های این واحد می توان پیدا کردن و قرار داد بستن با مزرعه دارانی است که محصولات گوجه فرنگی مرغوبی دارند و به قیمت مناسب به کارخانه می فروشند.

  کامپیوتر : وظیفه برنامه نویسی و ایجاد یک سیستم مربوط به شرکت را دارد تا تمام اسناد و فعالیت های مالی شرکت را در این سیتم وارد کنند .

  تدارکات : واحد تدارکات بر اساس قراردادهایی که بین مزرعه داران و مدیر عامل شرکت صورت گرفته است ،‌خریدهای شرکت را تحویل می گیرد .

  مالی و بودجه : بخش سرپرست مالی که مربوط به امور اداری و مالی شرکت می باشد و بخش سرپرست امور سهام که زیر نظر مدیر عامل انجام وظفه می کند و توسط مدیر عامل نیز انتخاب   می شود . این فرد مسئولیت برقراری ارتباط با سازمان بورس اوراق بهادار را دارد و چون تمام نقل و انتقالت سهام در بورس انجام می شود و فقط نتایج به شرکت گزارش داده می شود ،بنابراین این فرد باید ثبت نقل و انتقال سهام را در دفاتر شرکت انجام دهد که بورس نتایج را طبق اعلامیه که به اطلاع این شخص می رساند . سازمان بورس اوراق بهادار فهرست تمامی سهامداران شرکت را در اختیار دارد و اگر سهامداران جدید قصد خرید سهام جدید را دارند به بورس مراجعه می کنند و بورس این سهامداران را در لیست جدید خود قرار می دهند .

  طبق قوانین بورس شرکت باید سه سال مرتب سوددهی داشته باشد و همچنین سرمایه شرکت نباید از حدی که بورس مشخص کرده است پایین تر بیاید .

  سرپرست امور سهام باید همیشه با اتاق پایاپای بورس در ارتباط باشد. تا بورس مشخصات خریداران جدید ، تاریخ انجام معاملات و غیره را به شرکت اعلام کند.

  انبارها : انباردار فردی است که زمانی که کالا یا مواد وارد انبار می شود قبض انبار صادر می کند . این قبض حاوی اطلاعاتی مانند : نوع کالا یا مواد ورودی ،تعداد و مشخصات مربوط به همان کالا است و هنگام ورود مواد یا کالا این قبض توسط انباردار پر شده و امضاء شود  و زمانی که مواد یا کالا از انبار خارج شوند حواله ی انبار صادر می شود .

  انبار دار تمامی اطلاعات را از نظر تعداد ثبت می کند یعنی از بهای تمام شده کالا یا مواد چیزی ثبت نمی کند .

  اطلاعات ریالی توسط حسابدار صنعتی ثبت می شود.وبعد با اسناد مالی تطبیق داده می شود تا مواد هم از نظر ریالی و هم از نظر تعدادی با اسناد برابر باشند .

  در آخر هر سال مالی نیز انبار گردانی انجام می شود .بدین صورت که عینا هر چیزی که در انبار وجود دارد از نظر تعدادی شمارش می شود .اگر چیزی افزایش یا کاهش وجود داشته باشد توسط ثبت های اصلاحی در سیستم اصلاح می شود .

  فروش : به این واحد در بخش سیستم فروش اشاره خواهد شد .

  کنترل کیفیت : مواد اولیه در هنگام ورود وکالای ساخته شده در هنگام فروش زیر نظر این واحد از لحاظ کیفی کنترل می شود .

     فنی : این واحد بر سازماندهی تأسیسات برقی ،حرارتی ، سردخانه و غیره نظارت دارد و اگر مشکلی در این تأسیسات به وجود آید رفع می کند .

  تولید : فرآیند تبدیل گوجه فرنگی از ابتدا تا تبدیل شدن آن به رب و مشتقات آن مانند سس کچاپ را تولید گویند.

  اداری و پرسنلی : این واحد کلیه فعالیت های مربوط به نیروی انسانی پرسنلی کارخانه و امور مربوط را انجام می دهد .

  سرپرست حسابداری صنعتی:

  سرپرست توسط مدیر مالی انتخاب می‌شود و افراد ذیل تحت نظارت این شخص انجام وظیفه می‌کنند.

  آمارگیر صنعتی: مسئول آمارگیری تمامی اسناد و اطلاعاتی است که در قسمت حسابداری صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کارمند حسابداری صنعتی: که به سه درجه 1 و2 و3 تقسیم می‌شوند و وظایفی مانند ثبت اسناد مربوطه به این قسمت، ثبت در دفاتر کل و معین و همچنین بایگانی اسناد مربوط به قسمت حسابداری صنعتی برعهده این افراد است.

  واحد رسیدگی صنعتی: این واحد فعالیتهای دو واحد بالا را کنترل می‌کند و نتایج نهایی را به سرپرست حسابداری صنعتی گزارش می‌دهد.

  سرپرست حسابداری مالی:

  سرپرست این واحد نیز توسط مدیر مالی انتخاب شده و افراد ذیل تحت نظارت وی کار می‌کنند:

  صندوقدار: صندوق فقط وظیفه پرداختهای نقدی را دارد یعنی هیچ گونه وجهی به صورت نقد به صندوق واریز نمی‌شود. وجه دریافتی به وسیله چک و از بانک وصول می‌شود. به این دلیل وجه نقد دریافت نمی‌شود که از سیستم‌حسابداری خارج شده، ولی زمانی که به صورت چک باشد هم در حساب صندوق منعکس می‌شود هم در حساب بانک و ثبت زیر را انجام می‌دهند:

  صندوق                   **

  بانک                                **

  از صندوق فقط برای پرداخت حقوق کارکنان و تنخواه گردان استفاده می‌شود. تنخواه گردان نیز به قسمتهای زیر تقسیم می‌شود:

  حسابداری، تدارکات، کشاورزی، سهام، دفتر تهران

  تنخواه حسابداری شامل هر هزینه‌ی جزیی که در بخش حسابداری انجام شده است که در قبوض تنخواه ثبت شده و به صندوق تحویل داده می‌شود که البته به امضای مدیر مالی و مدیر عامل می‌رسد. 

 • فهرست و منابع پروژه کارآفرینی مجتمع کشت و صنعت چین چین (سهامی عام)

  فهرست:

   

   تاریخچه فعالیت..................................................................................................... 1

  فعالیت  اصلی شرکت............................................................................................ 3

   وضعیت  اشتغال................................................................................................... 4

   توضیح  ساختار  سازمانی  شرکت.................................................................. 4

   سرپرست  حسابداری  صنعتی.......................................................................... 7

  برگ فروش  کالا  یا صورتحساب  فروش  یا فا کتور  فروش.................... 13

   سیستم انبارداری ............................................................................................... 15

   تعریف  انبار ....................................................................................................... 15

   وضع  طبیعی  انبارها......................................................................................... 16

   کاردکس نویسان  و پرسنل  دفتری  انبار ..................................................... 20

   سایر کارکنان...................................................................................................... 20

  رسید انبار ............................................................................................................ 21

   بر گ در خواست  خرید کالا.............................................................................. 24

  برگ رسید  انتقالی  بین  انبارها........................................................................ 26

  کارت انبار............................................................................................................. 29

   سایر  اطلاعات  اضافی  و تکمیلی.................................................................... 34

  تاریخچه  اطلاعات ............................................................................................... 37

  تاریخچه پذیرش شرکت در بورس اوراق بهادار تهران و چگونگی افزایش سرمایه          37

  فعالیت اصلی شرکت  ......................................................................................... 38

   وضعیت اشتغال................................................................................................... 40

   چارت سازمانی  قسمت مالی ........................................................................... 41

   فلوچارت  سیستم انبارداری ............................................................................ 42

   فلوچارت سیستم  فروش ................................................................................. 43

   ساختار انبارداری............................................................................................... 44

  برگ در خواست  کالا از انبار ........................................................................... 45

   در خواست خرید  کالا........................................................................................ 46

  برگ رسید  انتقالی  بین انبارها......................................................................... 47

   کارت انبار ........................................................................................................... 48

   فلو چارت سیستم  انبار .................................................................................... 49

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت