کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود  \ ثبت‌ نام  )

تحقیق مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مشخص نشده
مشخص نشده
51
word
757 KB
6357
قیمت قدیم:۸,۱۰۰ تومان
قیمت: ۵,۱۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

  تاریخچه:

  شرکت کارتن مشهد(سهامی عام) در تاریخ 7/3/1363 تحت شماره 3333 در اداره ثبت شهرستان مشهد به ثبت رسید و در مرداد ماه سال 1368 بهره‌برداری آزمایشی و از ابتدای سال 1369 بهره‌برداری عملی از آن با ظرفیت 20.000 تن ورق و کارتن در دوشیفت کاری انجام پذیرفته است. کارخانه کارتن مشهد دارای زمینی به مساحت 67.200 مترمربع و زیربنای حدود 20.447 مترمربع می‌باشد و اکنون با ظرفیت تولیدی 55.000 تن در سال دارای دوخط تولید ورق کارتن(کروگیت) با عرض 2 متر و 40/2 متر و دو خط تمام اتوماتیک تولید و چاپ کارتن با عرض‌های 44/2 و 60/1 متر می باشد.

  در ابتدای تمدن بشری، نیاز به بسته بندی غذا نبوده است، چون انسانهای اولیه برای به دست اوردن غذا از محلی به محل دیگر می رفتند. اما هنگامی که انسانها در پناهگاههای دائمی سکنی گزیدند ناچار شدند غذا را از محل های مختلف جمع آوری کنند و به محل سکونت خود انتقال دهند. این نیاز باعث شد که اولین بسته بندی ها نظیر کدوهای خشک شده، صدف ها، پوست حیوانات و دیگر مواد طبیعی مورد استفاده قرارگیرد تا زمانی که انسان توانست ظرف های سفالینی بسازد که به آب و آتش مقاوم بودند. ایرانیان، مصریان، فینقی ها و رومیان همواره از ظروف سفالی رنگی و تزیین شده برای تجارت و حمل و نقل محصولات خود استفاده می کردند. سابقا صادرات درایران در صندوق های چوبی و یا گونی کنفی و به خصوص خرمای مرغوب ایران در بسته های حصیری یا پیت های حلبی صادر می شد که مورد استقبلا کشورهای پیشرفته نبود. هم اکنون در موزه شرکت شیشه سازی کورنیک، ظرف شیشه ای فالب گیری شده ای موجود استکه با عنوان یکی از اولین ظرف ها و بسته بندی های فالب گیری شده ساخته می شود. این اثر که با نام ایرانیان ثبت شده نشان می دهد که آنان از اولین بنیانگذاران تکنولوژی بسته بندی در آن دوران بوده اند اما هم اکنون در حالی که دیگر کشورها، کالاهای مصرفی شان را در ظظروف و بسته بندی های فوق العاده شکیل و مشتری پسند روانه بازارهای جهانی می کنند، صنعت بسته بندی ایران در حد روش سنتی انتقال به بازار بلقی مانده است و از طرفی دیگر با شروع انقلاب صنعتی و تحول در نظام تولید و تبادل ایجاد شده، علوم جدید جهان بسته بندی را به خدمت اقتصاد درآورد. صنعت کارتن سازی کشور با مشکلات بی شماری از قبیل تهیه مواد اولیه مناسب، فقدان فناوری روز دنیا در جهت ارائه محصولات با کیفیت و ارزان و تنوع تولید جهت انجام هرگونه سفارشی،عدم استانداردهای کیفی مناسب در بسته بندی و... روبه روست . هرچه پیش رویم شرایط بازار رقابتی تنگاتنگ و نقش بسته بندی کالا نسبت به گذشته انکار ناپذیرتر می شود و در این شرایط عرصه برای کسانی مهیاست که بتوانند خود را با شرایط سرمایه گذاری، کاهش هزینه ها، استفاده از مواد اولیه مناسب، رعایت الگوهای مصرف، تنوع تولید با ماشین آلات جدید و... هماهنگ کنند.

  تاریخچه صنعت کارتن سازی

  در 1865 دو مرد انگلیسی امتیاز استفاده از اولین ماشین کروگیت را به دست آوردند. در ماشین آنها کاغذ از قسمت تغذیه وارد و پس از عبور از میان دوغلتک که با یک دسته توسط اپراتور چرخانده می شده است، به کروگیت (فلوت) تبدیل می شود. این کاغذ فلوت یک لایه داخلی خوبی برای کلاه در آن زمان بوده است. 1871 اولین استفاده از کاغذ کروگیت در بسته بندی از کاغذ کروگیت توسط یک مرد آمریکایی به نام آلبرت ال جونز که امتاز بسته بندی ظروف ظریف و شکننده مانند بطری به وسیله کاغذهای کروگیت را به دست آورد، در تاریخ به ثبت رسید. 1874 برای بار دوم آلبرت ال جونز در آمریکا، حق امتاز اضافه کردن یک لایه لاینر به یک طرف کروگیت را برای استحکام بخشیدن به کاغذ کروگیت به دست اورد. (همان سیتگل فیس) 1881 اغلب تولیدکنندگان مطرح آمریکایی به دنبال فکر و ایده جدید در راه پیشگام شدن برای به دست آوردن حق امتیاز انحصاری بسته بندی جدید بودند و در این زمینه آنها فکر خود را متمرکز به تلاش در جهت توسعه ماشین های جدید کردند. در همین راستا شرکت تامسون و نوریس اولین ماشین تولید سینگل فیس (کروگیت با یک لاینر) به ثبت رساندند.

   

  تاریخچه شرکت کارتن مشهد

  شرکت کارتن مشهد در تاریخ 7/3/1363 تاسیس شد و تحت شماره 3333 اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید و باموضوعیت ساخت مقوا و تولید کارتن، تهیه و تولید، توزیع و فروش و صادرات انواع مقوا و جعبه های مقوایی، خریئ و واردات ماشین آلات و مواد اولیه هرگونه عملیات در ارتباط با این صنعت از نظر قانون تجارت صنعتی نداشته باشد تامین و از سال 1365 عملیات پروژه شروع و از ابتدای سال 1369 تولید انبوه و بهره برداری صنعتی از این واحد تولیدی که بزرگترین واحد کارتن سازی در استان خراسان می باشد، آغاز شد. این شرکت از سال 1372 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و هم اکنون خرید و فروش اوراق سهام شرکت کارتن مشهد در بورس جریان دارد.

  در حال حاضر مساحت کارخانه 66000 متر مربع است که حدود 20.000 مترمربع آن زیر بنا می باشد. این کارخانه در کیلومتر 18 جاده قوچان مقابل شهرک صنعتی توس واقع شده است.

  مقدمه

  بسته بندی مقوله ای است که از بدو تولد به عنوان قنداق بچه ودر هنگام مرگ به عنوان تابوت جوامع بشری را همراهی می کند. رعایت اصول بسته بندی تضمینی است برای به وجود آوردن ایمنی و حفاظت، مقرون به صرفه بودن، راحتی حمل ونقل، سرعت عمل، رعایت بهداشت، تبلیغات اقتصادی، بازریابی و زیبایی و جذابیت بسته بندی موجب جلب خریدار می گردد. آنچه مسلم است این است که کیفیت محصول در بازرا فروش حرف اول را می زند ولی پوشش مناسب آتش اشتیاق خریدار را شعله ور می سازد. بسته بندی حداقل 7% بهای هر کالا را دربرمی گیرد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

  فهرست:

  تاریخچه محصول.. 1

  تاریخچه صنعت کارتن سازی.. 3

  تاریخچه شرکت کارتن مشهد. 4

  مقدمه. 5

  چارت سازمانی.5

  فصل اول: مشخصات شرکت کارتن مشهد.. 6

  وضعیت ماکلیت شرکت... 8

  میزان تولید شرکت... 8

  منابع انسانی شرکت... 8

  حسابرسی.. 9

  تبلیغات... 9

  صادرات... 10

  پیش بینی و بودجه بندی.. 11

  استانداردهای کسب شده 12

  مشتریان اصلی شرکت... 12

  فصل دوم: معرفی محصولات تولیدی. 13

  معرفی مواد اولیه. 14

  چگونگی طراحی.. 16

  ماشین آلات... 17

  فصل سوم: اهداف شرکت... 18

  1. اهداف استراتژیک و بلند مدت به صورت مدون و مستند: 19

  2. اهداف استراتژیک و بلند مدت در سطح واحدهای شرکت... 20

  3. اهداف کلان.. 21

  فصل چهارم: بررسی سیستم فروش20

  حسابداری فروش.... 24

  1-واحد فروش.... 25

  2-واحد طراحی.. 26

  3-واحد کلیشه‌سازی.. 26

  4-نمونه سازی.. 26

  تنظیم قراردادها 27

  فرم بازرگانی قرارداد. 28

  فرم قرار داد فروش.... 28

  قسمت برنامه‌ریزی تولید. 29

  واحد تولید. 30

  انبار محصول.. 30

  حسابداری فروش.... 31

  برگشت از فروش و تخفیفات... 32

  تحقیقات نقدی فروش.... 33

  اعتبارات مشتری.. 33

  وصول مطالبات... 33

  محدودیت ها: 34

  ضمائم

   

  منبع:

  ندارد.

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول