پروژه کارآفرینی تعمیرات سخت افزار

تعداد صفحات: 17 فرمت فایل: word کد فایل: 400003101
سال: قبل از 1390 مقطع: خدماتی دسته بندی: طرح توجیهی کارآفرینی فناوری اطلاعات و کامپیوتر
قیمت قدیم:۴,۸۰۰ تومان
قیمت: ۴,۶۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآفرینی تعمیرات سخت افزار

  کار آفرینی رشته کامپیوتر

  مقدمه

    با توجه به تعریفی که امروزه از کار آفرِین به عنوان  فردی دارای ایده و فکر جدید و از طریق ایجاد یک کسب و کار کسب مثل کار منزل، کسب و کار مجازی ، کسب و کار مغازه یا شرکت که توأم با منابع و مخاطره  انگیز مالی و اجتماعی است و با هدف ارائه محصول یا خدمت جدید به بازار ارایه می نماید و همین طور نقش به سزایی که این افراد در نظام کاری یک جامعه دارند توجه بیشتری را به این مقوله یعنی کار آفرینی می طلبد.

  در جوامع امروزی کار یکی از مسائل اساسی انسان ها به شمارمی رود توجه به این مسئله آن قدر مهم وضروری است که اگر کسی از کاری که برگزیده احساس رضایت نداشته باشد پس از مدتی با نوعی دل زدگی روبرو می شود.

  پس هر کسی باید با توجه به علاقه،استعداد،تخصص،نیازو امکانات خود به کار گمارده شود. توجه به اصل فوق باعث نوعی احساس رضایت شغلی در فرد شده و فرد نیز تمام تلاش خود را در انجام کار و به نتیجه رساندن آن مبذول می دارد.

  دراینجاست که نقش یک کارآفرین به عنوان فردی دارای منابع لازم ،ایده های نو و نوآوری در کار می تواند در به کارگیری افراد جامعه در روند کاری و به وجود آوردن فرصت های شغلی مناسب در جامعه محرز گردد.

  تحقیق علمی

   

  درقرن اخیر همراه با به کارگیری فن آوری در صنایع وایجاد تغییر و تحول در سیستم های تجاری  ،  چهره سازمان های مختلف دگرگون گشته و باعث تحولی در زندگی بشر شده است.

  این امر با معرفی اتوماسیون و کاربرد کامپیوتر در صنایع دو چندان شده است.

  با توجه به این مسئله که کامپیوتر امروزه در تمامی زمینه ها مورد استفاده واقع شده است پس می توان انتظار داشت که مشاغل مرتبط با آن نیز روز به روز مورد استقبال بیشتری قرار گیرند. مشاغلی در رابطه با سخت افزار، نرم افزار،شبکه و ... .

   

  در رابطه با تحقیق علمی در رابطه با این شغل می توان ازاطلاعاتی که از روند بازار،افراد دست اندرکار، هزینه های مربوطه و موارد دیگر از این دست به پیش بینی و تحقیق در رابطه با کار مورد نظر دست یافت.

  با توجه به شاخص های فوق و تحقیقات انجام شده در رابطه با کار((تعمیرات سخت افزار)) که انجام شده می توان به نتیجه رسیدن آن

  در طول یک برنامه زمانی مشخص اطمینان حاصل کرد.

   

  البته در رابطه با این تحقیقات بایستی مسئله امکان سنجی را نیز مد نظر قرارداد تا قبل از انجام سرمایه گذاری و شروع به کارتمامی جوانب آن مورد بررسی قرار گیرد.

  توجیه اقتصادی

   

  برای شروع به انجام هر کاری بایستی یک توجیه اقتصادی وجود داشته باشد؛چرا که هدف از انجام هر کاری ارائه محصول یا خدمات در قبال کسب درآمد است.حال چنانچه مقدار هزینه های پرداختی جهت انجام یک کار با درآمد حاصل از آن هماهنگی نداشته باشد،آن کار از منظر تئجیه اقتصادی کاری مقرون به صرفه نیست.

   

  پس باید قبل از شروع به انجام کاری یا سرمایه گذاری بر روی آن تمامی هزینه ها و مسائلی از این قبیل و همچنین میزان بازدهی کاردر صورت موفقیت سنجیده شود که به آن توجیه اقتصادی گویند.

   

  اما در رابطه با تعمیرات سخت افزار با توجه به گسترش روزافزون رایانه و قطعات سخت افزاری،می توان به موفقیت در این کار امید بست.البته در این رابطه مسایلی همچون مکان مورد نظر برای کار،میزان جمعیت،سطح درآمد سرانه،تعداد واحدهای مشابه و ... نیز بایستی در نظر گرفته شود که در مورد عنوان فوق تمامی این موارد در نظر گرفته شده و می توان با یک برنامه ریزی مناسب به نتیجه مطلوب دست یافت.

   

  پس تعمیرات سخت افزار را می توان از نظر توجیه اقتصادی مقبول دانست.البته ممکن است کار در ابتدا از منظر توجیه اقتصادی مقبول باشد ولی به دلایلی پس از شروع به کار با عدم موفقیت یا عدم بازدهی مناسب و مورد نظر روبرو شود که موجب شکست درکار شود.

   

  از جمله این موارد می توان به :

  رکود بازار کار،عدم رضایت مشتریان از کیفیت انجام کار یا دریافت

  اجرت های بالا که خود باعث تبلیغات منفی می شود را نام برد.

  طبق برنامه بنده برای جلوگیری از پیش آمدن این موارد به کار بردن دقت و انصاف در انجام کار های مشتریان است.

   

  برنامه زمانبندی

  بدون شک بدون یک برنامه ریزی زمانی مناسب نمی توان به هدف مطلوب دست یافت؛بنابر این اینجاست که اهمیت یک برنامه

  زمانبندی مناسب روشن می شود..

   

  برنامه زمانبندی در نظر گرفته شده به این صورت است که در ابتدا کار را با یک واحد شروع کرده و در آینده با ایجاد شعبات دیگر کار را گسترش دهم به این منظور زمان در نظر گرفته شده  برای  دایر کردن شعبات دیگر بین 3 الی 5 سال است که در صورت عدم مواجه شدن با مشکل و برآورده شده انتظارات پیش بینی شده می توان به این کار اقدام کرد.

   

  در کنار این کار یک برنامه زمانبندی دیگر در نظر گرفته شده توسعه تبلیغات و اطلاع رسانی در مورد واحد کاری است.

  برنامه در نظر گرفته شده استفاده از تبلیغات در سطح شهر ومکان واحد،تبلیغات در سطح روزنامه های کثیرالانتشار،ارائه خدمات ویا اشانتیون هایی به مشتریان است.

  در صورتی که این موارد و همین طور موضوع گسترش شعبات به  طور پیش بینی شده جلو رود پس از مدتی(معمولا بین 5تا 7 سال) می توان بازدهی مناسب را از کار و تبدیل شدن به یک واحد موفق در صنف خود را داشت.

  در کنار این موارد، مواردی دیگر نیز برای موفقیت در کار بایستی در نظر گرفته شود که در صورت به کار بستن آنها می توان به آینده کار خود امید داشت؛ همانگونه که در مورد شرکتهای بزرگ و موفق این مطلب مصداق پیدا می کند. مثال:

  (نمودار و تصاویر در فایل اصلی موجود است)

  کروکی ساختمان

  درکنار تمامی مواردی که جهت موفقیت در کار لازم است توجه به مکان مورد استفاده نیز بسیار حائز اهمیت است،چرا که درصورتی که محل بر طبق اصول مهندسی ساختمانی طرح ریزی شده باشد و همین طور اگر مناسب با شرایط کاری باشد تاثیر بسزایی درروند کار دارد.

  از جمله مواردی که بایستی در طراحی کروکی ساختمان لحاظ

  شوند عبارتند از:

   پیش بینی جهت توسعه طرح در داخل بنای ساختمان

   توجه به مواردی که می تواند بر روی کار پرسنل تاثیر گذار باشد

   قرار دادن لوازم حرارتی و تهویه و خدماتی

   استفاده از طرحی ساده با قابلیت انعطاف پذیری

  (نمودار و تصاویر در فایل اصلی موجود است)

  تجهیزات خط تولید

  بدیهی است که تجهیزات مورد استفاده در کار نقش مهمی

  در کیفیت انجام کار دارند و در صورت استفاده از تجهیزات مناسب

  در روند انجام کار سرعت بالاتری را خواهیم داشت که این امر باعث

  رضایت مراجعه کنندگان نیز خواهد شد.

  ولی با توجه به رشد روز افزون فن آوری، ابزارهای مورد استفاده دربیشتر مشاغل نیز رو به تحول هستند که با توجه به این امر باید

  به لزوم استفاده از این ابزارها واقف بود.

   

  تجهیزات مورد استفاده برای تعمیرات سخت افزار عبارتند

  از :

  حداقل دو دستگاه  Oscilloscope

  وسایل ضروری و مورد نیاز برای کار کردن همانند :

  اهمتر،هویه،انواع آچارها و ...

  قطعات ولوازم الکترونیکی مورد نیاز ومصرفی که بایستی در انبار

  موجود باشد.

  البته حجم این وسایل و تعداد آن ها با توجه به حجم کارو گستردگی

  آن در زمینه های مختلف متغیر است.

 • فهرست و منابع پروژه کارآفرینی تعمیرات سخت افزار

  فهرست:

   مقدمه

   تحقیق علمی

   توجیه اقتصادی

   برنامه زمانبندی

   کروکی ساختمان

   تجهیزات خط تولید

  چارت سازمانی

  محاسبات مالی

   شرح وظایف اعضا

  محاسبات غیر مالی

   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت