طرح کسب و کار تأسیس و راه اندازی کارگاه خیاطی

تعداد صفحات: 13 فرمت فایل: word کد فایل: 400003018
سال: قبل از 1390 مقطع: تولیدی دسته بندی: طرح توجیهی کارآفرینی صنایع نساجی-پوشاک-چرم
قیمت قدیم:۴,۸۰۰ تومان
قیمت: ۴,۶۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه طرح کسب و کار تأسیس و راه اندازی کارگاه خیاطی

  مقدمه

  به نام آنکه جان را فطرت آموخت .

  امروزه هنر خیاطی و شاخه های آن یکی از هنرهای بسیار گسترده و فراگیر است که کمتر بانوی ایرانی وجود دارد که از این هنر بی بهره باشد با عنایت به این مطلب در این مجموعه سعی شده است تا به صورت تشریحی و مکتوب درباره یک شرکت تولیدی که در این راستا فعالیت می کند بحث نمود .

  هنر خیاطی صرفا دوخت و دوز نیست بلکه در درجه اول استعداد ابتکار خلاقیت و ارائه طرحهای جدید و مطابق خواست و سلیقه افراد مختلف جامعه ، مطرح است .

  توصیف محل کار و کلک مورد نظر

  یک محل کار برای یک کار تولیدی باید دارای شرایط خاصی باشد که بتوان در آن به راحتی ابزار کار را جایگزین کرد و مساحت آن آنقدر باشد که بتوان کارهای تولید شده ار در آن نگهداری نمود . از دیگر خصوصیات محل کار اشاره می کنیم به برق آن که باید دارای توان ولتی بالا باشد که در هنگام کار دچار اختلالات نشود . ملک مورد نظر باید پایان کارتجاری داشته در غیر اینصورت نمی توان از آن به عنوان میحط کار برای انجام کار استفاده کرد در ضمن محیط کار باید دارای سروسهای ویژه از جمله کمکهای اولیه « کپسول آتش نشانی و سرویسهای بهداشتی باشد که در صورت لزوم یا اتفاق ناگوار بتوان کمکهای اولیه انجام داد و همچنین باید در محیط بازار باشد ، جهت دسترسی به فروشگاهها و مراکز فروش کالا تولید شده . ضمنا میحط کار امکان خطر زیاد مخصوصا از طرف قسمت اتوکاری دارد که باید با احتیاط عمل کرد . سیستم های برق کشی داخل کارگاه باید با استانداردها مطابقت داشته باشد و از هرگونه اتفاق اتصالات جلوگیری شود . کلیدهای ایمنی برای اتو واجب بوده و جهت اخطر اطمینان بیشتر از طریق شرکتهای بیمه محیط کار خود را بیمه آتش سوزی یا حریق نمائید .

   

  نیاز بازار و مشتری

  با توجه به چهار فصل سال و نوع نیاز بازار به پوشاک از جمله مانتو و لباسهای گرم مثل بارانی و غیره نیاز بازار متغیر می باشد همچنین در فصل بهار مدلهای مختلف مانتو در بازار عرضه می گردد . بنابراین دیگر نیازهای بازار در فصل باهار و پیراهنهای مردانه ، تریکوجات بوده که در نوع بازاریابی و نوع فروش با هم فرق می کند . در فصل زمستانه کارها ضخیم تر و بافتی و پارچه های پشمی می باشد که در هر کدام نوع بازار فورش آن متغیر است و برای بازاریابی هر کدام از تولیدات خود فصل خود بصورت خاص می توان اقدام نمود . و کلیه کارها را قبل از زمان فصل خود باید مهیا کرد و در اسرع وقت در اختیار بازار قرار داد .

   

  محیط بازار برای تولید و مکان بازار

  برای یک کار تولیدی که دارای چهار فصل تولید می باشد جا و مکان خاص مدنظر نیست مهم باید محیطی انتخاب شود که تولیداتی که ما داریم در آن مکان قابل تولید باشد . دسترسی به بازار برای یک تولیدی مهم بازاریابی آن است که باید از بارازیابهای مجرب و متخصص استفاده نمود زمانی که افراد مجرب در اخیتار داشته باشیم دیگر برای فروش کالا و خرید مواد اولیه مشکل نخواهیم داشت برای بازرایابی بهتر کار باید از بهترین مواد اولیه استفاده نمود . وقتی مواد اولیه درجه یک باشد خود بازاری برای خرید کار به شما مراجعه می کند و چنانچه مواد خوب استفاده نشود منفی ترین عکس العمل را در بر خواهد داشت و امکان ورشکستگی شرکت تولیدی شما درصد بالاتری صورت می گیرد

   

  اخذ جواز کسب

  بعد از انتخاب میحط کار و خرید ابزار آلات تولید باید پیگیر جواز قانونی باشیم و برای اینکار باید ملک مورد نظر دارای پروانه پایان کار تجاری باشد و با هماهنگی صاحب ملک و تهیه کردن کپی هایی از پایان کار تجاری و قولنامه ملک مورد نظر به اتحادیه تولید کنندگان پوشاک مراجعه نمائیم که در آنجا با گرفتن نامه های متعدد به ادارات شهرداری ، دارایی ، آتش نشانی ، اماکن بیمه مراجعه می کنیم که کلیه نامه های فوق باید مورد تائید ادارات مربوطه قرار بگیرد و هزینه هایی در بر دارد که باید از سرمایه واحد تولیدی خود هزینه کنیم و هزینه های فوق مربوط به اداره دارایی ، شهرداری و بیمه می باشد که مبلغ آن با حداقل زمان سه سال سابقه صورت می گیرد و هزینه های مربوطه به اندازه در متراژ ملک و یا کار تولید مورد نظر می باشد و برای یک کار تولیدی برای اخذ جواز حدودا معادل پنج میلیون ریال تا حدود سال 80 هزینه در بر دارد و چنانچه از گرفتن جواز کسب خودداری نمائید با برخورد سازمانهای مربوطه روبرو و منجر به پلمپ واحد تولیدی خود می شوید ضمنا جهت اخذ جواز کسب حتما رشته تولیدی خود را مد نظر قرار دهید و جواز را به نام تولید همان پوشاک یا البسه یا مانتو شلوار و یا کت و شلوار و یا هرچیزی که قصد تولید آن را دارید بگیرید . در غیر اینصورت با مشکل تحصیلات بانگی مواجه می شوید .

   

  مجوز تاسیس شرکت باری کارگاه بزرگ با حداقل 10 چرخ راسته دوز ، و هزینه های وابسته

  مراحل تاسیس شرکت با تاسیس تولیدی متفاوت است در تاسیس شرکت باید ابتدا سه نفر انتخاب شوند جهت هیئت مدیره دو نفر بازرس اصل و البدل که با توافق این پنج نفر یک نفر نماینده به عنوان مدیر عامل شرکت با انتخاب اسم شرکت با اداره ثبت مراجعه و تاییدیه نام را می گیرند بعد از تایید نام و پر کردن اساسنامه شرکت و امضاء نمود آن اظهارنامه با امضاء رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس و مدیرعامل و بازرسان می باشد که در بالا ذکر شد بعد از امضاء نمودن دفتر ثبت و گرفتن شماره ثبت به سازمان صنایع و معادن مراجعه نموده و مجوز تاسیس شرکت دریافت می نمائیم که بعد از آن مجوز اقدامات لازم برای کار تولید صورت می گیرد که کلیه کارهای حسابداری در شرکت با تولیدی متغیر است و این اختلاف در این مسئله است که کلیه اموال منقول و غیر منقول باید در دفترهای پلمپ شده ذکر شود و دارایی و مالیاتی را که برای شرکت در نظر گرفته می شود از روی دفترهای فوق می باشد و در دفترهای مورد نظر فاقد هر گونه قلم خوردگی و لاک می باشد تا با مشکل اداره مواجه نشود و هزینه های مربوط به تاسیس یک شرکت بستگی به نیاز کار تولید دارد از چه نوع دستگاهی استفاده نمایید که به عنوان مثال اگر شما خواسته باشید یک شرکت تولیدی احداث کنید برای تولید مانتو شلوار حداقل ده چرخ راسته دوز و دو چرخ سردوز و یک چرخ دکمه و جادکمه نیاز می باشد و میز اتو و اتوهای دستی و یا پرسی را که میانگین مبلغ کل آن هفتاد میلیون ریال هزینه برآور می شود . 

 • فهرست و منابع طرح کسب و کار تأسیس و راه اندازی کارگاه خیاطی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت