تحقیق مقاله معرفی جامعه و تعیین نمونه

تعداد صفحات: 28 فرمت فایل: word کد فایل: 6447
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تحقیق مقاله آمار
قیمت قدیم:۵,۸۰۰ تومان
قیمت: ۳,۷۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله معرفی جامعه و تعیین نمونه

  مقدمه

  هدف این پروژه، بررسی ارتباط بین استفاده دانش آموزان از کامپیوتر و عملکرد آنها در مدرسه می باشد. برای یک دانش آموز کاملاً عادی است که بشنود: « چرا اینقدر وقت خود را با کامپیوتر تلف می کنی؟» « چرا به تکالیفت کمتر از کامپیوتر اهمیت می دهی؟» و ...

  بیشتر دانش آموزان دوست ندارند نصیحت های خانواده هایشان را گوش کنند ولی آیا این دانش آموزان به اندازه ی کافی درس می خوانند؟ آیا برای استفاده از کامپیوتر برنامه ای دارند؟ آیا از کامپیوتر استفاده ی درست می کنند؟ چقدر وقت خود را با استفاده کامپیوتر می گذرانند؟ 2  ساعت یا 3 ساعت در روز؟ ...

  بعضی ها، خصوصاً خانواده ها، معتقدند که کامپیوتر به درس و تحصیل دانش آموزان ضرر می زند. آیا واقعاً این چنین است؟

  این پروژه با توزیع پرسشنامه بین دانش آموزان آغاز گشت. در این رابطه داده ها جمع آوری شده و مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. در این بررسی از محاسبات آماری، نمودارها و ... استفاده شد

   

  جامعه و نمونه

  جمع آوری داده ها

  دانش آموزان سال دوم دبیرستان  به عنوان جامعه آماری در نظر گرفته شدند و 15 دانش آموز به طور تصادفی از بین دانش آموزان سال دوم دبیرستان این مدرسه به عنوان نمونه انتخاب شدند.

  جمع آوری داده ها به روش تهیه پرسش نامه انجام شد. در این نظر خواهی، اسامی خواسته نشده بود تا دانش آموزان بتوانند با راحتی خیال پاسخ های خود را بدهند. اگر جمع آوری اطلاعات به وسیله مصاحبه انجام می شد، ممکن بود دانش آموزان پاسخ های درست ندهند و نیز زمان بیشتری مورد نیاز بود.

  در پرسش نامه تهیه شده، از طول مدت زمان و چگونگی استفاده دانش آموزان از کامپیوتر سؤال شد و این که چند ساعت در روز درس می خوانند و سؤال هایی از این قبیل. یک نسخه از این پرسش نامه، ضمیمه ی این تحقیق شده است.

   

  بخش دوم                                                                                 

  جداول داده ها

  این فصل شامل جداول مورد نیاز برای ترسیم نمودار است. که در آنها معیار هایی نظیر: فراوانی، فراوانی نسبی، درصد فراوانی، فراوانی تجمعی، مرکز دسته و ... مشخص شده است.

  اطلاعات استخراج شده از پرسشنامه ها نیز در جداولی در انتهای همین بخش آمده است که با کمک آنها نمودار های مقایسه ای رسم می شود.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله معرفی جامعه و تعیین نمونه

  فهرست:

  معرفی جامعه و تعیین نمونه

  جداول داده ها

  محاسبات آماری

  رسم نمودارها

  نتیجه گیری

  نمونه پرسشنامه

   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت