گزارش کارآموزی شوینده‌ ها در شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو

تعداد صفحات: 61 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 500003029
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: گزارش پروژه کارآموزی مهندسی صنایع
قیمت قدیم:۸,۹۰۰ تومان
قیمت: ۶,۱۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی شوینده‌ ها در شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو

  تاریخچه شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو

  شرکت پاکشو از سال 1340 با مدیریت آقای محمد کریم فضلی در کارخانه‌ای کوچک به مساحت m2 400 که 5 نفر در آن مشغول به کار بودند، آغاز به کار کرد و اولین محصول خود را با نام «مایع ظرفشویی گلرنگ» به بازار فرستاد. در سل 1345 مایع سفید کننده گلرنگ و در سال 1346 جرم گیر گلرنگ را وارد بازار نمود.

  در سال‌های 1353 و 1354 محصولاتی چون پودر لباسشویی و مایع ظرفشویی و صابون را تولید کرد.

  پس از انقلاب فرآورده‌هایی در اولویت توید قرار گرفت که مواد اولیه آن در کشور وجو داشته باشد. در اجرای این سیاست از سال 1368 به بعد تولیدات منحصر به فرد مایع ظرفشویی، سفید کننده، جرم گیر توالت و شیشه‌شوی مورداستفاده فراوان و غیر قابل پیش بینی از طرف مصر کنندگاه قرار گرفت و در نتیجه شرکت، تشکیلات خود را گسترش داد، به طوری که اکنون فعالیت تولیدی این شرکت با استفاده از خدمات کارکنان این واحد در بخش‌های گوناگون تولید، تحقیقات، توسعه کنترل کیفیت، امور اداری و همچنین نظرت دقیق چندین کارشناس مجرب و ماهر در دماهای مختلف با موفقیت ادامه دارد.

  در طی چندین سال اخیر مدیریت شرکت‌تولیدی پاکشو علوه بر برنامه ریزی در جهت رشد کیفیت و تنوع محصولات خود با توجه به نیازهای جامعه، برنامه ریزی گسترده‌ای در استان رشد کیفی خود داشته است و در نظر گرفتن مسائل مختلفی از جمله لزوم تطبیق محصولات شرکت با استانداردهای بین المللی و رقابت با محصولات کشروهای پیشرفته و نفوذ در بازارهای خارجی می‌باشد و به این جهت ارتباط تنگاتنگی با مراکز عملی کشور برقرار کرده است، که در این روند نیز به موفقیت‌های چشمگیری نیز نائل گردیده است.

  این شرکت علاوه بر بهره‌برداری از کارشناسان و مشاوران متخصص شیمی در بخش فرمولاسیون خود متخصصان پوست نیز استفاده می‌نماید، که این تلفیق بین کارشناسان شیمی و متخصصان پوست، شاید برای اولین بار در کشور، برای رسیدن به یک هدف مشترک است.

  این شرکت موفق به اخذ تأئیدیه از آزمایشگاه بوهم آلمان در مورد چندین محصول خود گردیده است و موفق به اخذ گواهینامه‌های Iso 9000 نیز شده است. شرکت تولیدی پاکشو با داشتن چندین سال سابقه کار مفید در تولید مواد شوینده و بهداشتی و با داشتن بیش از 100 نوع محصول شوینده و بهداشتی با کیفیت بالا در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین و فعالترین شرکت‌های تولید کننده در این زمینه از صنعت به کار اشتغال دارد.

  شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو واحد 2 واقع در کیومتر 7 و 8 جاده مخصوص کرج می‌باشد.

  اهداف اصلی شرکت پاکشو

  شناسایی و توسعه‌ی بازرهای جدید جهان

  ایجاد شبکه توزیع و فروش گسترده در سطح کشورهای جهان

  ارتفای کیفیت محصول و رسیدن به استانداردهای جهانی

  ارائه خدمات پس از فروش

  ابتکار و نوآوری در محصولات

  ایجاد واحدهای تولیدی (پاکشو 1و2و3)

  تحقیق و توسعه RandD

  واحد تحقیق و توسعه شرکت پاکشو در سال 1374 و با اهداف:

  گسترش دانش فنی

  بررسی و حل معظلات علمی و فنی

  توسعه‌ی کمی و کیفی

  مستند سازی مدارک علمی

  اطلاع رسانی

  تاسیس شد و در سال 1376 موفق به اخذ پروانه تحقیق در توسعه از وزارت صنیع شد. واحد R&Dدارای بخش‌های زیر می‌باشد:

  فرمولاسیون فرآورده‌های بهداشت شخصی

  فرمولاسیون فرآورده‌های مو و دندان

  فرمولاسیون فرآورده‌های بهداشت خانه

  فرمولاسیون فرآورده‌های البسه

  بخش ارزیابی و کارآیی

  بخش بسته بندی

  بخش آنالیز مواد اولیه

  سنتر مواد اولیه

  بخش اسناد و مدارک

  صادرات شرکت پاکشو

  شرکت پاکشو در راستای توسعه صادرات غیر نفتی و جهانی نمودن کالای ایرانی، تاکنون توانسته است بازار نسبتاً خوبی در کشورهای حوزه خلیج فارس. آسیای میانه و آفریقا به دست آورد.

  به کشورهایی همچون، عمان، اردن، یمن، کویت، مصر، عراق، قطر، امارات، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، اوکراین، روسیه، نیجریه، افغانستان، لبنان، بنگلادش، محصولات شوینده این شرکت صادر می‌گردد.

  محصولات تولیدی شرکت پاکشو (گلرنگ اوه سافتلن)

  مایع ظر فشویی اَوِه، مایع ظرفشویی آنتی باکتریان

  شیشه شوی

  مایع ضد عفونی کننده (سفید کننده)

  مایع جرم گیر دستشویی

  نرم کننده حوله و لباس

  شامپو فرش و موکت

  مایع دستشویی

  انواع شامپوها: شامپو بچه عروسکی اَوِه، شامپو پرو ویتامینه اَوِه، شامپو خانواده اَوِه و ...

  مایع دستشویی

  نرم کننده موی سر

  مواد پاک کننده اصلی (سورفکتانت‌ها[1](

  سورفکتانت‌ها از پر مصرف‌ترین و مهمترین مواد مورد استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی و دارویی می‌باشند. این مواد در اکثریت قریب به اتفاق فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی به عناوین مختلف از جمله پاک کنندگی، امولسیون کنندگی، اثرات ضد میکروبی، حالت دهندگی، افزایش دهندگی محلولیت، افزایش دهندگی ویسکوزیته، سوسپانسیون کنندگی، کف کنندگی، پایدار کنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرساله مبلغ بسیار زیادی برای خرید این مواد توسط صنایع مخلتف پرداخت شده و این روند پیوسته سیر صعودی نشان داده است برای مثال بر اساس تحقیقات مؤسسه Freedonia group میزان تقاضا برای خرید این مواد در ایالت متحده رشد سالیانه‌ای در حدود %7/2 داشته است.

  بر اساس این اطلاعات رشد تقاضا برای این مواد بیشتر مربوط به فرآورده‌های پاک کننده ضد میکروبی و فرآورده‌های بهداشتی شخصی می‌باشد. از بین این مواد انواع آنیونی بدلی اثرات پاک کنندگی قوی و قیمت ارزان بیش از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. سورفکتانت‌ها بر اساس نوع یونیزه شدن به چند دسته تقسیم می‌شوند این گروه‌ها عبارتند از:

  سورفکتانت‌ه ای آنیونی

  این سورفکتانت‌ها از این جهت آنیونی نامیده می‌شوند که بخش آبگریز آنها دارای شارژ الکتریکی منفی می‌باشد. فرمول عمومی این مواد به صورت RXM نشان داده می‌شود که در آن R ین زنجیره هیدرو کربنی M یک گروه خنثی کننده، از قبیل سدیم آمونیوم تری اتانول آمین یا منیزیم و X یک گروه عامل با بار سنتی است که معمولاً یکی از موارد زیر می‌باشد:

  سولفات                 

  سولفونات  

  کربوکسیدات         

  فسفات                   

  سولفات‌ها

  پرمصرفتین انواع سورفکتانتها با خوصا کف کنندگی خوب و قیمت و مواد پر مصرف این دسته حاوی زنجیره‌ هیدروکربنی 12 تا 14 کربنی (C12-C14) می‌باشد.  از بین مواداین دسته الکیل سولفاتها و الکیل اتر سولفاتها عمومیت و رواج بیشتری دارند. الکیل اثر سولفاتها به علت محلولیت بالا و پایداری بسیار خوب در درجه حرارت‌های بالا بیشتر از الکیل سولفاتها استافه می‌شود و مواد این دسته دارای طبیعت تحریک کنندگی پوست بوده و ه ساختمان دو لایه چربی در پوست آسیب وارد می‌کنند. این مواد سبب افزایش تبخیر نامحسوس پوست (TEWL) و خشکی پوست می‌گردند. اغلب این مواد از قبیل سدیم لوریل سولفات از واکنش کلر سولفونیک اسید (CSA) تهیه می‌شوند.

  الکیل آریل سولفاتها نیز جزء این دسته می‌باشند که امروز بیشتر در فرآورده‌ه ای شستشوی ظرف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  مونو گلیسرید سولفاتها نیز از مواد این دسته هستند که مصرف کمتری نسبت به الکیل سولفاتها و الکیل اترسولفاتها در فرمولاسیون شامپیوها دارند. فرمول ساختمانی سدیم لوریل اتر سولفات که از مهمترنی مواد این دسته می‌باشد به صورت زیر است:

   

   

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی شوینده‌ ها در شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو

  فهرست:

  فصل (1)

  تاریخچه شرکت تولید پاکشو

  اهداف اصلی شرکت پاکشو

  تحقیق و توسعه

  صادرات شرکت پاکشو

  محصولات تولیدی شرکت پاکشو

  فصل (2)

  مواد پاک کننده اصلی (مواد فعال در سطح)

  سورفکتانت‌های آنیونی

  سورفکتانت‌های غیر یونی

  سروفکتانت‌های آمنوتری

  سروفکتانت‌های کاتیونی

  سورفکتانت‌های چند عاملی

  تغلیط کننده‌ها و تثبیت کننده‌ه ای فرم

  فصل (3)

  کاربردهای اساسی موادفعال در سطح

  ویژگی‌های بنیادی مواد فعال در سطح

  مشخصه‌های سمت سورفکتانت‌ها

  عوامل افزودنی و مواد اولیه بهداشتی

  فصل (4)

  تهیه و تولید شامپوها

  انواع اصل شامپوها

  شامپوهای خشک

  شامپوهای معمولی

  شامپو های ملایم

  شامپوهای بچه

   

  .

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت