تحقیق مقاله رایگان مواد لازم برای فیلترهای آکواریوم

تعداد صفحات: 2 فرمت فایل: word کد فایل: 4147
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تحقیق مقاله تحقیق و مقاله رایگان
قیمت قدیم:۳,۰۰۰ تومان
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: آکواریوم - فیلتر
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان مواد لازم برای فیلترهای آکواریوم

  مواد لازم برای فیلترها

  مواد لازم برای فیلترها :
  از مواد مفید و ضروری برای فیلترها میشه از زغال اکتیو و سرامیک نام برد که هر دوی اینها جزو مواد لازم برای هر فیلتری هستن و بهتر اینه که اگر هم از فیلترهای اسفنجی استفاده میکنیم داخل اونها کمی زغال اکتیو قرار بدیم و یا اگر محفظه ای داریم که میتونیم جریان آب فیلتر رو به اون وصل کنیم , از سرامیک هم استفاده کنیم !

  - زغال اکتیو , Activated Carbon :

  نوعی زغال مخصوص برای فیلترینگ آب هست که بهتره از مغازه های آکواریوم فروشی خریداری بشه تا فرمولش مناسب باشه . زغال اکتیو آب آکواریوم رو زلال و شفاف و به اصطلاح کریستالی میکنه و بوی بد آب رو میگیره و ذرات معلق در آب رو جذب میکنه و pH آب رو در حد متعادل نگه میداره . از این نظر باید حتمن در هر آکواریومی وجود داشته باشه تا هم شرایط اکوسیستم آکواریوم رو تعدیل کنه و هم برای سلامت ماهی ها مفید واقع بشه . زغال اکتیو رو هر 2 تا 3 ماه یکبار باید عوض کرد . وقتیکه حس کنیم آب آکواریوم کمی کهربایی و زرد رنگ شده زمان تعویض زغال هاست .  - سرامیک , Bio Ceramic :

  سرامیک برای تولید باکتریهای مفیدی مثل باکتریهای ازت خوار در محیط آکواریوم بکار میره و بسیار برای آکواریوم و ماهی ها مفیده . با باکتری سازی , آب بصورت بیولوژیک تصفیه و پالایش میشه و گازهای زیان آور محلول در آب مثل ازت و نیترات و نیتریت و متان تعدیل و ترکیب و در حد متعادل در میان . سرامیک دارای خلل و فرج بسیار ریزی هست که محیط بسیار مناسبی رو برای رشد باکتری ها ایجاد میکنه . باکتریها در این سوراخهای ریز قرار میگیرن و شروع به ساخت کلونی میکنن . معمولن یک هفته طول میکشه تا کلونی باکتریها ساخته بشه . این باکتریها مواد ازته محلول در آب رو به مواد نیتروژن دار مناسب تبدیل میکنن که هم برای گیاهان خیلی مفیده و هم برای ماهی ها . نقش اصلی این باکتری ها بالا بردن سطح اکسیژن محلول در آب و از بین بردن بعضی ویروسها و پارازیتها و کمک به کارکرد بهتر فیلترهاست . بهتره سرامیک ها رو در مسیر جریان آب قرار بدیم تا با اکسیژن رسانی به سرامیک ها , باکتریها رو زیاد و فعالتر کنیم و به رشدشون کمک کنیم و همچنین جریان آب باعث پراکنده شدن باکتری ها در سطح آب بشه . تعویض سرامیک سالیانه هست و در موقع شستشو هم باید حتمن با آب داخل آکواریوم اونها رو شست . استفاده از آب شیر که حاوی کلر هست باعث نابود شدن باکتریها میشه و دوباره زمان زیادی طول میکه تا کلونی باکتریها تشکیل بشه و در این مدت شرایط نامناسبی در آکواریوم میتونه حاکم بشه

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان مواد لازم برای فیلترهای آکواریوم

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت