طرح توجیهی راه اندازی یک ISP ( مرکز ارایه خدمات اینترنتی )

تعداد صفحات: 39 فرمت فایل: word کد فایل: 400003045
سال: قبل از 1390 مقطع: صنایع دسته بندی: طرح توجیهی کارآفرینی فناوری اطلاعات و کامپیوتر
قیمت قدیم:۶,۷۰۰ تومان
قیمت: ۴,۶۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه طرح توجیهی راه اندازی یک ISP ( مرکز ارایه خدمات اینترنتی )

  فصل اوّل

   

  مقدّمه

  معرفی

    - خلاصه طرح 

  با توجه به رشد روزافزون کاربردهای اینترنت واهمیت آن درزندگی امروزی

  از لحاظ گوناگون غیرقابل انکار است در نتیجه وجود شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند لازم و ضروری می باشد با توجه به این شرایط ما نیز تصمیم به تاسیس این شرکت نمودیم .

   

  نام شرکت : sun net

   

  نشانی شرکت :استان گلستان – شهرستان بندر ترکمن – خیابان شهرداری جنب ساختمان شهرداری

   

  نام و مشخصات کارآفرین : شمس الدین تخله  دانشجوی رشته نرم افزار

   

  میزان نیاز مالی : حداقل نیاز مالی هشت میلیون و پانصد هزار تومان 

   

  طرح تجاری یک صفحه ای :

  چشم انداز :

  اسم شرکت sunnet  می باشد. در تاریخ15/1/1391شروع به کار خواهد کرد .سال اول در شهرستان بندر ترکمن یک دفتر کوچک به عنوان دفتر اصلی و دفتر پشتیبانی راه اندازی خواهیم کرد و به کمک یکی از دوستان که تخصص لازم را در زمینه کامپیوتر دارد بصورت اشتراکی مرکز ارائه خدمات اینترنتی را راه اندازی خواهیم نمود.زمان راه اندازی پنج الی شش سال دیگر پس از کسب تخصص لازم در این زمینه و اتمام خدمت وظیفه می باشد سپس با تبلیغات مناسب در نشریه های منطقه به بازاریابی می پردازیم و با کیفیت بالای خدمات مشتریان را به طرف شرکت خود جذب خواهیم کرد پس از دو سال دفتر پشتیبانی را از دفتر اصلی جدا خواهیم کرد و پس از گذشت دو الی سه سال بعد کافی نتی را مربوط با شرکت اصلی راه اندازی می کنیم و در صورت پذیرا بودن شهرستان های دیگر نمایندگی هایی از شرکت یعنی isp های دیگری که شعبات شرکت اصلی هستند در شهرستان های مینودشت و آزادشهر و کلاله راه اندازی خواهیم کرد مشتریان نیز کاربران اینترنت محدوده شهرستان و خود شهرستان و پس از توسعه کاربران اینترنتی منطقه می باشد.

  دلایل راه اندازی این مرکز ایجاد اشتغال برای خود و دیگران و کسب درآمد و همچنین ارائه خدمات مطلوب به مردم منطقه و علاقه شخصی به این تخصص می باشد .

  ماموریت :

  این شرکت به منظور کسب درآمد و ارائه خدمات مطلوب در زمینه های اینترنتی و همچنین آموزش استفاده بهینه از اینترنت در میان عموم مردم راه اندازی خواهد شد و دلیل اصلی تمایل به این کار علاقه شخصی خود به این کار می باشد.

   مشتریان یا کاربران به دلیل کمبود احتمالی isp و در درجه اول به دلیل کیفیت مطلوب خدمات و همچنین هزینه مطلوب خدمات از خدمات این شرکت استفاده خواهند کرد و همچنین آموزش هایی که در سایت مربوطه درج خواهد شد. شرکت متعهد به ارائه خدمات با کیفیت مطلوب و درخور کاربران خواهد بود. دلیل پویا بودن شرکت این است که با گسترش کامپیوترهای شخصی در خانه ها و اداره جات نیاز به اینترنت و استفاده از اطلاعات موجود در آن به وضوح روشن خواهد شد.

   خدمات شرکت به دلیل تعداد زیاد خطوط فعال و خطوط تلفن و پشتیبانی دهی مطلوب و همچنین هزینه مطلوب نسبت به شرکت های رقیب پیشی خواهد گرفت.

   ارزش اصلی شرکت توسعه فرهنگ استفاده بهینه از اینترنت در میان مردم منطقه و همچنین همکاری با دانش پژوهان منطقه خواهد بود .

  اهداف :

  موفقیت در این کار زمانی است که کاربران استفاده کننده از خدمات شرکت تا حد زیادی حدودا 90% راضی باشند یعنی خدمات بصورت عالی و با پشتیبانی مطلوب ارائه گردد.ممکن است با مشکلاتی از قبیل وجود رقبای با تجربه و محدودیت در خطوط فعال ونقص در قسمت های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین معقول نبودن هزینه تمام شده برای شرکت نسبت به هزینه عرضه و ارائه خدمات باشد.

   در عرض سه سال بدهی  شرکت برای راه اندازی اولیه شرکت باید تصفیه شود و مشترکین هر سال نسبت به سال پیش بیشتر شود.

   در مورد بازاریابی بتواند مشترکین بیشتری را جذب کند و مشترکین قبلی را راضی نگه دارد به عنوان شرکتی با قابلیت ارائه خدمات مطلوب شناخته شود و از افراد خبره در جاهای مورد نیاز استفاده کند و طبعا باید حقوق خوبی نیز به متخصصین بپردازد و همچنین بتواند ظرفیت ارائه خدمات خود را در حد 20% از کل سهم استان برساند کیفیت نیز مطمئنا باید در حد مطلوب باشد تا کاربران جذب شرکت شوند که مسلما با کیفیت و کمیّت مطلوب دانش فنی شرکت نیز در حد بالایی تامین خواهد شد .

  استرتژی :

  شرکت توسط شراکت با یک متخصص کامپیوتر تاسیس می گردد و در ابتدای کار محدوده کاری آن کوچک می باشد امّا با تبلیغات مناسب و کم کردن هزینه خدمات نسبت به شرکت های دیگر ( البته در حد معقول ) و ارائه خدمات مطلوب و پشتیبانی دهی مناسب کاربران را به طرف شرکت خود جذب می کنیم و پس از زمان مناسب (2 الی 3 سال ) شرکت را گسترش داده وچند کافی نت مربوط به شرکت در سطح شهر راه اندازی می کنیم و پس از گذشت زمان مناسب و جمع آوری و جذب سرمایه لازم شعبه هایی در شهرستان های دیگر راه اندازی می کنیم مسلما با بالابردن کیفیت و کاهش هزینه خدمات شرکت می تواند در میان کاربران شهرت خوبی پیدا کند و در شعبات دیگر باید از توانایی های متخصصین در این زمینه استفاده کنیم .

   امّا در کافی نت ها می توان از اشخاص معمولی با تخصص کمتر استفاده کرد و با کارمندان خود با احترام برخورد کنیم تا بازده مطلوب را داشته باشند برای داشتن سهمی در بازار باید کیفیت خدمات را بالا ببریم در نتیجه ملزم به استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های جدید هستیم و همچنین پشتیبانی از کاربران را به حد بالایی تامین کنیم تا در صورت برخورد با مشکل مشترکین را راهنمایی کنیم با مراجع قانونی نیز طبق قوانین باید برخورد کرد تا مزاحمتی در روند کار شرکت ایجاد نکنند .

  برنامه ها :

  در سال اول کارها از این قرار است ثبت شرکت و انجام کارهای اداری وتهیه مکانی برای شرکت یعنی اجاره یا رهن یک مغازه یا دفتر که به عنوان دفتر شرکت مورد استفاده قرار گیرد خرید تجهیزات مورد نیاز و نصب آن درمحل وپس از آن نوبت به بازار یابی می رسد که با دادن آگهی به نشریه ها و صداوسیمای استان می توان کار تبلیغات را انجام داد و در صورت لزوم ارائه خدمات بصورت رایگان مابین خدمات برای جذب مشتری پس ازطی  مدتی برای جوابگویی بهینه به کاربران باید تجهیزات ارتقاء داده شوند تا بتوان مشترکین را با کیفیت مطلوب به طرف شرکت خود جذب نماییم .

   مسئولین شرکت باید تخصص لازم را در زمینه مربوط به خود داشته باشند. مسئول بازاریابی باید تخصص لازم را در امور بازاریابی و شناخت فرصت های مناسب در بازار را داشته باشد مسئول روابط عمومی باید با مراجعین و مشترکین برخورد عالی داشته باشد یعنی از روابط عمومی بالایی برخوردار باشد تا مراجعین راضی باشند مسئول پشتیبانی باید تخصص لازم را در امور کامپیوتری و شبکه داشته باشد تا مشترکین را راهنمایی نماید .

   مسئول تجهیزات فنی شرکت باید تخصص لازم را در مورد تجهیزات سخت افزاری شبکه و همچنین در امور شبکه های کامپیوتری و شبکه های اطلاع رسانی و پیکربندی سرور داشته باشد که در شرکت مزبور مدیران شرکت مسئولین فنی می باشند البته مدیران شرکت باید در کلیه زمینه های مذکور سررشته داشته باشند و از تجارب دیگران نیز بهره ببرند و حداقل هزینه لازم برای شروع کار 5/8میلیون تومان می باشد ومسئولین کافی نت ( پس از توسعه شرکت ) باید تخصص مطلوب ( در حد جوابگویی در کار مذکور )را در امور شبکه های محلی (lan  ) و اینترنت داشته باشند .

 • فهرست و منابع طرح توجیهی راه اندازی یک ISP ( مرکز ارایه خدمات اینترنتی )

  فهرست:

  فصل اول

  مقدمه      ...................................................... 6

  خلاصه طرح  ................................................. 6

  فصل دوم

  تحلیل صنعت ................................................. 11

  فصل سوم

  شرح فعالیت کارآفرینانه ..................................... 16

  فصل چهارم

  بخش تولید .................................................... 19

  فصل پنجم

  بخش سازماندهی.............................................. 23

  فصل ششم

  بخش بازاریابی ............................................... 26

  فصل هفتم

  بخش ارزیابی دیسک ......................................... 29

  فصل هشتم

  بخش امور مالی ............................................... 31

  .

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت