تحقیق مقاله پوست خزندگان

تعداد صفحات: 21 فرمت فایل: word کد فایل: 3018
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تحقیق مقاله زیست شناسی
قیمت قدیم:۵,۱۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله پوست خزندگان

  پوست خزندگان ، اجبار بیشتری را به موجود خاکی منعکس می کند. لایه خارجی پوست ضخیم است. بدون غده و مشخص شده در میزان کراتین شده، در مارها و لاک پشت ها، لاک ها در لاک پشت ها، و تغ تغ کردن در مارها، و پنجه ها، نشان ها و خارها و تیغ ها بر روی بیشتر خزندگان دیگر. این لایه ضخیم و کراتینی شده، مقاومت می کند در برابر سایش، مانع آبزدایی می شود و حفاظت می کند مانند یک زره مناسب. در طول پوست اندازی یا مو ریز پوست خیلی خزندگان، لایه خارجی پیر، جدا می شود از پوست خارجی جدید. پخش مایع بین لایه ها به این جداسازی کمک می کند.

  پوست پرندگان

  پوست پرندگان به طور نمونه خیلی از ویژگی های خزندگان را نشان می دهد بدون غدد پوستی. بیشتر بدن پرندگان، پوست خارجی معمولاً نازک است و فقط به اندازه 2 یا 3 لایه سلولی ضخامت دارد. به راستی، واژه « پوست نازکان » گاهی اوقات که به کار می رود برای انسان ها، واقعی است زمانی که به کار می رود برای پرندگان. لایه خارجی کراتینی شده اغلب خیلی نرم است. بیشتر بخش های حساس پوست خارجی پرها هستند. پرها مشتق شده اند از میزان های نیاکان خزندگان و خیلی پیچیده هستند از تمام مشتقات لایه ای مهره داران.

  پوست میانی پرندگان در ساختار مشابه است با خزندگان و شامل رگهای خونی و لنفاوی است، عصب ها، و اندم های حسی مشتق شده پوست خارجی است. فضاهای هوایی که بخشی از سیستم تنفسی مرغهاست، به درون پوست میانی گسترش می یابد. این فضاهای هوا، درگیرند با تنظیم دما. جمع شدن پرها و عملکرد نرمال آنها، یک نظم پیچیده غیر قابل باور است از فیبرهای ماهیچه های صافی که حالت پرها را کنترل می کنند. موقعیت پرها مهم است در تنظیم دما، پرواز، و رفتار. پرندگان آبزی ممکن است دارای ذخیره زیر پوستی باشند که انرژی را جمع کرده و به حرکت بدن کمک می کنند.

  پوست پستانداران

  ویژگی های قابل توجه پوست پستانداران عبارتند از : 1) مو 2) تنوع زیاد غده های پوستی نسبت به طبقه های دیگر مهره داران 3) طبقه بندی بیشتر، شاخه کردن پوست و مو 4) پوست میانی خیلی ضخیم تر از پوست خارجی است.

  پوست خارجی پستانداران تشکیل شده از برون پوش فلس دار طبقه بندی شده و تشکیل شده از چندین لایه سلولهلی مختلف. تقسیم سریع سلول ها در عمیق ترین لایه های پوست، سلول ها را هل می دهد به سمت سطوح پوست. در حالیکه سلول ها به سمت سطح می آیند، می میرند و ماده شاخی می شوند ( شامل پروتئین و ماده شاخی ) . سلول های ماده شاخی، لایه پوست بیرونی را می سازند که دانه طبقه بندی شده نامیده می شوند. چون ماده شاخی در آب نامحلول است، دانه طبقه بندی شده از آبزدایی جلوگیری می کند و اولین خط دفاعی است در مقابل مواد سمی و موجودات ذره بینی. ممانعت از آبزدایی یکی از دلایل تحولی است که پستانداران و دیگر حیوانت قادرند به سکونت در محیط خاکی .

  ضخیمترین نسبت پوست پستانداران تشکیل شده از پوست میانی که شامل رگهای خونی، رگهای لنفاوی، انتهای عصبی، فولیکول های مو، ماهیچه های کوچک و غده ها. یک فرآیند خاص دباغی،

  چرم را از پوست میانی پستاندارن می سازد.

  لایه خارجی زیرین لایه میانی پوست متفاوت است با دیگر مهره داران که شامل ازدست دادن بافت، بافت چربی و ماهیچه های اسکلتی است. بافت چربی انرژی را جمع می کند و به شکل چربی و ایزولاسیون را در محیط سرد فراهم می کند. ماهیچه اسکلتی به پوست بالای خودش اجازه می دهد که به طور مستقل در بافت ها حرکت کند. رگهای خونی راه می یابند از پوست زیرین به پوست میانی و از پوست خارجی دیده نمی شوند.

  در انسان، و کمی از دیگر حیوانات ( مثل اسبها ) ، پوست دمای بدن را تنظیم می کند با باز کردن و بستن منافذ عرق و با تعریق. پوست از بیرون صدمات سختی از اشعه خورشید می بیند، اما همچنین به برخی از اشعه های لازم اجازه می دهد که تغییر شیمیایی انجام دهند در پوست به ویتامین D . پوست همچنین یک اندام حساس مهم است که شامل پذیرنده های حسی است برای گرما، سرما، لمس، فشار، و درد. انتهای عصبی زیاد آن حیوانات را مصون می دارد از فاکتورهای مضر در محیط.

  پوست انسان و دیگر پستانداران شامل چندین نوع غده است. غدد تولید عرق، که همچنین غدد عرقی نامیده می شوند، که در سرتاسر سطح بدن انسان توزیع شده اند. این غدد، تعریق را پنهان می کنند با فرایندی که عرق ریزی نام دارد. عرق ریزی کمک می کند به تنظم دمای بدن و نگهداری تعادل حیاتی، به نسبت زیادی با تاثیر سردی تبخیر. در برخی از پستانداران، غدد تعریق خاص فرمومن ها را تولید می کنند. غدد چربی غدد ساده ای هستند متصل به فولیکول های مو در لایه پوست میانی. آنها نرم می شوند و حفاظت می شوند با مخفی کردن sebum. sebum یک مانع تراوش پذیر است،

  یک نرم کننده و حفاظ در مقابل موجودات ذره بینی. sebum همچنین می تواند مانند یک فرمومن

  عمل کند.

  رنگ پوست پستانداران هم به ساختار رنگدانه و هم به ساختار آناتومی بستگی دارد که نور را جذب یا دفع می کند. رنگدانه ها ( مثل ملانین در پوست انسان ) درون سلول های پوست لایه خارجی اند، در مو، یا در سلولهای خاص که کروماتوفور نامیده می شوند. برخی از رنگدانه پوست ها به خاطر رنگ خون در رگهای خونی فوق العاده است که از پوست خارجی منعکس می شوند. رنگهای پوست روشن درحیوانات زهر دار، سمی و بد مزه، ممکن است شکارچی را بترساند. دیگر رنگ های پوست ممکن است حیوانات را استتار کند. به علاوه، رنگ ها در ارتباطات اجتماعی کمک می کنند به اعضای یک گروه مشابه برای شناسانی یکدیگر، جنس آنها، حالت تناسلی یا موقعیت اجتماعی.

  مو تشکیل شده از سلول های پر شده از ماده شاخی که از پوست بیرونی توسعه یافته اند. نسبتی از مو که از پوست بیرون آمده، بدنه مو است و قسمتی که در زیر پوست جاسازی شده، ریشه است. یک ماهیچه مودار، تماس دارد با بافت متصل غلاف یک فولیکول مو که احاطه کرده حباب ریشه مو را. زمانی که این ماهیچه منقبض می شود، آن فولیکول را می کشد و مویش را به سمت موقعیت عمودی. در انسان ها، این بر می گردد به « تکان ناگهانی ». در دیگر پستانداران، این عمل به حیوان هشدار می دهد، با تولید لایه محافظتی هشدار هوا بین موی عمودی و پوست. اگر مو عمودی باشد، چون حیوان به جای سرما، ترسیده، موی عمودی باعث می شود حیوان بیشتر نگاه کند و در معرض حمله باشد.

  ناخن ها، مثل مو، مشخص کننده پوست بیرونی هستند. ناخن ها صاف هستند، صفحات سفت روی سطح پشتی رنگدانه انتهای اعداد. دیگر پستانداران پنجه و hoores دارند. دیگر مشتقات پوست

  پستانداران شاخ است و صفحات باله نهنگ والهای بی دندان است.

  حرکت و حمایت: سیستم های استخوان بندی

  همانطور که اندام ها از تک یافته های نیاکانشان بیرون می آیند برای حیوانات چند سلولی، اندازه بدن به طور چشم گیری افزایش می یابد. سیستم ها در حرکت درگیر می شوند و به طور همزمان با افزایش در اندازه بدن رشد می کند.

  4 نوع سلول درحرکت نقش دارند: 1) سلول های آمیبی شکل 2) سلول های تاژکدار 3) سلول های ریشه دار 4) سلول های ماهیچه ای. با در نظر گرفتن حمایت، اندام ها دارای 3 نوع اسکلت بندی هستند. 1) اسکلت بندی ایستایی مایع 2) اسکلت بندی خارجی سخت 3) اسکلت بندی داخلی سخت. سیستم ها ی اسکلتی همچنین در حرکت حیواناتی نقش دارند که نیازمند کار ماهیچه ای هستند در مقابل یکدیگر.

  سیستم اسکلتی بی مهره گان

  خیلی از بی مهره گان از مایعات بدنشان برای دفاع درونی استفاده می کنند. برای مثال، شقایق دریایی و کرم خاکی که دارای فرمی از حمایت درونی هستند که اسکلت بندی ایستایی نامیده می شود.

  اسکلت بندی ایستایی

  اسکلت بندی ایستایی، یک هسته مایع است ( آب یا مایع بدن مثل خون ) که احاطه شده به وسیله پوششی مقاوم از ماهیچه های طولی مدور. آن شبیه به بالون پر شده از آب است چون، فشار اعمال شده در مقابل مایع فشرده در یک منطقه می تواند به منطقه دیگر منتقل شود. ماهیچه های منقبض هل می دهند به طرف مقابل اسکلت بندی ایستایی و فشارمنتقل شده، حرکات بدن را تولید می کند مانند حرکت شقایق دریایی که توضیح داده شد. مثال دیگر کرم خاکی است، و موجودات خاکی. در انقباض ماهیچه های مدور و طولی آن، ریتمی به وجود می آید که کرم خاکی را در خاک حرکت می دهد. در هر دو این مثال ها، اسکلت بندی ایستایی بدن را نگه می دارد از متلاشی شدن زمانی که ماهیچه های آن منقبض می شوند.

  اسکلت بندی ایستایی بی مهره گان می تواند خیلی اشکال و فرم ها داشته باشد، مانند حفره فعالیت معده دستگاه هاضمه، یک شبیه به coelum در aschelminths . در کل، اسکلت بندی ایستایی بی مهره گان ، مثالی عالی است از تطابق عملکرد با این ساده، اما اصول موثر ایستایی ها، استفاده می شود در فشاردرونی مایع بدن.

  اسکلت بندی خارجی

  اسکلت بندی خارجی محکم هم دارای عملکرهای متحرک است چون آنها جایی را فراهم می کنند برای تماس ماهیچه و فشار وارده برای حرکات ماهیچه ای. اسکلت بندی خارجی هم حمایت می کند و حفاظت می کند از بدن، اما اینها عملکردهای فرعی هستند.

  در مفصل داران، پوست خارجی بدن پنهان می کند یک پوشش مویی سخت و ضخیم را که بدن را از آب غیر قابل نفوذ می کند. پوشش مویی همچنین حمایت می کند و حفاظت می کند اندام های داخلی نرم حیوان را. در سخت پوستان، اسکلت بندی خارجی محتوی کریستال های کربنات کلسیم است که آن را سخت کرده و قابل انعطاف به جز در مفصل ها. در کنار فراهم کردن پوشش شبیه حمایت از دشمنان و کمک برای پارگی و دریدگی، اسکلت بندی خارجی همچنین از بافت های درونی جلوگیری می کند از خشک شدن آنها. این سازگاری مهم شرکت می کند برای گروهی بودن موفق مفصل داران زمین. اگرچه، اسکلت بندی خارجی رشد حیوانات را محدود می کند. برخی از حیوانات اسکلت بندی دوره ای دارند، همانطور که مفصل داران انجام می دهند زمانی که آنها پوست اندازی می کنند.

  نواحی خاص بدن مفصل داران دارای پوشش مویی قابل انعطاف و نازک است و مفصل ها معمولاً در این نواحی هستند. در این نواحی که جفت های ماهیچه های مقابل عمل می کنند از طریق یک سیستم اهرمی برای تولید حرکت یکسان. به طور جالب برخی از مفاصل مفصل داران دارای پروتئین الاستیک بالایی هستند که « حیوان پلاستیکی » یا قابل ارتجاع نامیده می شوند. مرتجع ها انرژی را ذخیره می کنند در فشار و سپس انرژی را برای تولید حرکت رها می کنند. از دیدگاهی، پیشرفت و توسعه یک اسکلت بندی قابل انعطاف دارای مفصل که اجازه پرواز می دهد، یکی از دلایل است برای موفقیت مفصل داران.

  اسکلت بندی داخلی

  مانند واژه ای که توضیح داده شد، دیگر بافت های بدن، اسکلت داخلی را احاطه می کنند. برای مثال، اسکلت داخلی اسفنج شامل شاخک های معدنی و فیبرهای اسفنجی که بدن را از فرو پاشی محافظت می کند. زمانی که اسفنج های بزرگ، تماس دارند با زیر لایه ها، آنها احتیاجی ندارند که ماهیچه تماس داشته باشد با اسکلت داخلی. به طور مشابه، اسکلت بندی داخلی خارپوستان شامل صفحات کوچک و آهکی است که « استخوان چه » نامیده می شود. بیشتر اسکلت بندی های مرتبط ، اگرچه درمهره داران هستند و بحث شدند در سیستم اسکلتی مهره داران.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله پوست خزندگان

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت