تحقیق مقاله حفاظت از محیط زیست

تعداد صفحات: 10 فرمت فایل: word کد فایل: 1871
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تحقیق مقاله محیط زیست و انرژی
قیمت قدیم:۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۲,۹۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله حفاظت از محیط زیست

  گندیده شدن یا کپک زدن یا خراب شدن چیزی :

  آغاز تخریب تدریجی است که یا هم اکنون زنده اند یا قبلا حیات داشته اند که کلا مواد عالی نامیده می شود . می توانیم بقایای برگهای سال گذشته را در جنگل بر روی زمین مشاهده کنیم اینها نشانه های تخریب هستند ار گانیدسم های بسیار کوچک باعث تخریب می شوند ارگانیدسم نامی کو که هر موجود زنده ای داده می شود که گاهی میکروب نامیده می شود . انها قارچها و باکتریها هستند برخی از قارچها وباکتریها بسیار کوچک اند برخی بهقدری کوچکند که تنها با میکروسکوپ قوی دیده می شوند قسمت اصلی یک قارچ زیرزمین است بنابراین بخش اعظم آن را نمی توانیم ببینیم بیشتر قارچهای طبقه ای داخل درختان به وجود و از چوب تغذیه میکنند برخی از باکتریها مارا بیمار میکنند آنها نوعی از ارگانیدسمهایند که باعث مسمومیت غذائی و سیاه سرفه می شوند باکتریها در همه جا هستند در خاک وآب بر روی درختان در آشپزخانه و حتی خانه خودمان بیابیم . قارچهای خوراکی متعلق به گروه بزرگی به نام قارچها می باشند قارچها برای غذا سازی به نور احتیاج ندارند و در مکانهای مرطوب زندگی می کنند و همه قارچها از مواد آلی تغذ یه می کنند . هنگامی که قارچها و باکتریها از مواد آلی مرده تغذیه کنند نامیده می شود . باکتریها و قارچها چون دهان ندارند نمی توانند همانند جانوران غذا بخورند اگر بخواهیم مواد غذائی را تازه نگه داریم باید به گونه ای با مواد غذائی رفتار شود که باکتریها و قارچها در آنها رشد نکنند روشهائی برای نگه داری مواد غذایی وجود دارد . امروزه شایع ترین روش انجماد مواد غذایی است چنانچه دما به حد کافی ژایین باشد رشد باکتری ها و قارچ ها متوقف می شود .

  خشک کردن روش رایج دیگری برای نگه داری مواد غذایی است در این روش تا جایی که امکان دارد آب موجود در مواد غذایی گرفته می شود و چنانچه این مواد غذایی را در ظروف سربسته به منظور از جلوگیری از ورود رطوبت نگه داری کنیم . مواد غذایی که بدین وسیله نگهداری می شود عبارتند از سوژ – سبزیجات ، میوه و شیر و غلات روش دیگر نگهداری مواد غذایی عبارت است از افزودن مواد نگه دارنده به منظور جلوگیری از تغزیه باکتریها و قارچ ها این مواد نگه دارنده عبارتند از شکر در مربا – سرکه در ترشی سازی – نمک در تهیه ژامبون _( عمل آوری پرتو گاما هم عامل دیگری است که در نگه داری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود که علیه میکروبهای موجود در مواد غذلیی از بین بروند برخی مواقع باکتریها مفیدند به عنوان مثال در حرفه پنیر سازی و ماست بندی در تولید کود و حتی در تصفیه فاضلاب در تولید مفید و جود دارد قادر است از نفت تغزیه کند .

  سرکه فراورده ای است که در نتیجه تخمیر الکل و سپس استیکی مایعهای قند دار فعل و انفعالاتی مخمرهای موجود در مایع حاصل می شود که عبارت است از باقی مانده گیاهان توسط جانورانکوچک باغچه ای هماند کرم خاکی و خرخاکی فردی شوند و حتی برخی از آنها توسط باکتریها و قارچها خردتر از آن هم می گردند گاهی اوقات کود خاک برگ هم نامیده می شود . هنگامی که قالب کود ساخته شد تقریبا تمام مواد آلی موجود در خانه یا باغچه را می توان به کود تبدیل کرد  . کود رطوبت و مواد مغذی لازم برای گیاهان را در خود حفظ می کند . ذرات ریز سنگ قسمت معدنی را به وجود می آورند در یک کرم خاک حاصلخیز بیش از هشت میلیون باکتری می تواند وجود داشته باشد هنگامی که یخ خورشید باران و باد بر سنگ  اثر می گذارند و باعث شکسته شدن آن به قطعات کوچک و کوچکتری می شود این فرایند هوازدگی نامیده می شود . تونلهائی که در آنها در خاک ایجاد می کنند به اکسیژن هوا این امکان را می دهد که تا اعماق زمین نفوذ کند این عمل هوادهی نامیده می شود . هنگامی که گیاهان و حیوانات می میرند بخشی از خاک می شوند با تجزیه شدن اجساد آنها ترکیباتی شیمیائی ایجاد می شود که این ترکیبات به درون خاک نفوذ می کنند . این مواد شیمیائی گاهی مواد مغذی نیز نامیده می شود . تجزیه حاصل از تجزیه اجساد گیاهان و جانوران برای نسل بعدی گیاهان به منزله مواد غذائی می باشد . بدین ترتیب چرخه خاک ادامه می یابد . ولی به روشهای ویژه ای می توان بسیاری از زباله های هر خانواده را به چیزهای سودمندی تبدیل نمود . این فرایند بازیافت نامیده می شود . در واقع تفاوت زیادی بین استفاده مجدد و بازیافت وجود ندارد هر دو بدین معناست که اشیای سودمند می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند . بسیاری از بطریهای شیر قبل از اینکه ذوب شوند و دوباره ساخته شوند حداقل سی بار مورد استفاده قرار می گیرند . از آن جا هر روز وسایل نقلیه بزرگی زباله ها را به مکانی به نام گورستان زباله منتقل می کنند گورستانهای زباله گودالهای بزرگی در زمین هستند که معمولا سالها پیش شرکتهائی برای بدست آوردن مصالح ساختمانی مانند شن ، گچ ، سنگ آهک این گودالها را حفر می کنند . بسیاری از گودالهائی که آنها را پر می کنیم برای ما مشکلاتی به بار می آورند آنها بو می دهند . همچنان که زباله ها فاسد می شوند گازهائی را متصاعد می کنند . یکی از این گازها متان است که به آسانی شعله ور می شود . ترکیبات شیمیایی سمی موجود در گورستانهای زباله به سمت آب موجود در زیر سطح زمین حرکت کرده خود را به آن می رسانند و سرانجام این آب سمی ممکن است به آب آشامیدنی تبدیل شود .

  مواد خام جدید بالاجبار مورد استفاده قرار نمی گیرد . 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله حفاظت از محیط زیست

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت