پایان نامه اثر نانو سیلیس بر روی بتن های حاوی پودرسنگ آهک با عیار پایین سیمان

تعداد صفحات: 159 فرمت فایل: word کد فایل: 10003927
سال: 1384 مقطع: کارشناسی ارشد دسته بندی: پایان نامه مهندسی عمران
قیمت قدیم:۲۲,۵۰۰ تومان
قیمت: ۲۰,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پایان نامه اثر نانو سیلیس بر روی بتن های حاوی پودرسنگ آهک با عیار پایین سیمان

  پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد  

   (گرایش سازه)

  چکیده:

   استفاده از پودر سنگ آهک به عنوان جایگزین بخشی از مواد تشکیل دهنده بتن، به دلیل ارزانی و فراوانی این ماده ، امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است . در این تحقیق  از جایگزینی پودر سنگ آهک به جای بخشی از سیمان استفاده شده است. از  آنجایی که  به هر میزان پودر سنگ آهک نسبت به سیمان در سازه های بتنی بیشتر باشد باعث  اقتصادی شدن پروژه  می گردد لذا در این تحقیق از نسبتهای بالای  پودر سنگ آهک  به سیمان   با مقادیر  9.0.  ، 1 و 1.1 وبا نسبت های آب به مواد سیمانی35.0، 4.0، 45.0و نانوسیلیس به مواد سیمانی 0،  5.1  و 3 درصد استفاده شده است. با توجه به اینکه استفاده از پودر سنگ آهک بجای بخشی از سیمان باعث کاهش مقاومت فشاری و بخصوص مقاومت کششی بتن میشود برای جبران این کاهش مقاومت از نانوسیلیس استفاده شده است. و با اضافه کردن نانوسیلیس از مقدار هیدرو اکسید کلسیم در بتن کاسته می شود وبا تشکیل ژل سیلیکات از منافذ موئینه در بتن کم شده واین امر باعث افزایش تراکم و مقاومت در بتن می شود . از اهداف این تحقیق تعیین میزان بهینه  بکار گیری  نسبت های بالای پودر سنگ آهک به سیمان می باشد. علی رغم  بالا بودن نسبت های بکار گرفته شده پودرسنگ آهک به سیمان ،نشان داده شده است که با استفاده از نانوسیلیس بعنوان ماده افزودنی  می توان به مقاومت های نسبتا" قابل قبولی دست یافت.لازم به یاد آوری است که مجموع پودر سنگ آهک و سیمان در کل تحقیق ثابت وبرابر 450 کیلو گرم بر متر مکعب است.

   

  فصل اول

  کلیاتی در مورد نانو تکنولوژی وتاثیر آن در عمران

   

  مقدمه:

  امروزه در سراسر دنیا سالیانه میلیارد ها دلار هزینه صرف سازه های بتنی می گردد و از لحاظ اقتصادی هزینه بسیار زیادی را دولت ها برای کار های عمرانی صرف می کنند. و از آنجایی که یکی از اجزای اصلی بتن ،سیمان است و همواره تولید سیمان به دلیل  مشکلات و سختی فرآیند تولید باعث بالا رفتن قیمت این محصول می گردد در ضمن کارخانه های تولید سیمان همواره محیظ زیست منطقه را به مخاطره می اندازند ،لذا محققین همواره در تلاشند تا بتوانند با اضافه کردن مکمل های دیگرعیار سیمان را در بتن کاهش دهند.استفاده از پودر سنگ آهک در سالهای اخیر به عنوان جایگزین یکی از اجزای بتن رواج  پیدا کرده به طوری که استاندارد EN197-1 اروپا در سال   2000 دو نوع سیمان پرتلند سنگ آهکی را وارد استاندارد سیمان اروپا کرده است .پودر سنگ آهک به پنج صورت جایگزین اجزای بتن میشود. ولی در این تحقیق به دلیل اهمیت فراوان سیمان، از جایگزینی پودر سنگ آهک بجای بخشی از سیمان استفاده شده است. البته استفاده از پودر سنگ آهک معایبی از جمله کاهش  مقاومت در فشار وکشش را بدنبال دارد. در این تحقیق از نانوسیلیس برای جبران کاهش مقاومت استفاده شده است. امروزه با پیشرفت فناوری نانو تمامی رشته ها گویا از نوع بنیانگذاری شده، و بنا به تعریفی ، فناوری نانو یک رشته نیست بلکه رویکردی تازه در تمامی رشته ها است.و صنعت ساختمان و عمران نیز به نوبه خود، از این پیشرفت حاصل شده از فناوری نانو بی بهره نمانده است.از آنجایی که مقدار بسیار کم نانوسیلیس بدلیل سطح مخصوص بالا همان کارایی میکروسیلیس را در واکنش با هیدروکسید کلسیم  می تواند داسته باشد لذا در این تحقیق نسبت پودر سنگ آهک به سیمان (L/c) نسبتا" بالاتر در نظر گرفته شده است.البته با وجود تحقیقات به عمل آمده هنوز هم رفتار و نحوه واکنش نانوسیلس به طور کامل برای دانشمندان شناخته شده نیست که این موضوع باعث کاهش مصرف این ماده اسرار آمیز شده است به عنوان مثال در تحقیقات مشخص شده است که تقریبا" (بر حسب غلظت می تواند فرق کند)اگر مقدا مصرف نانوسیلیس بالای 3% باشد کاهش مقاومت در نمونه های بتنی اتفاق می افتد. ولی در آزمایشی که به طور اشتباهی مقدار نانو سیلیس به 17درصد رسیده بود ،دوباره مقاومت فشاری نمونه ها افزایش یافته بود که این موضوع باعث انجام آزمایشات دیگری شد که دوباره مقدار نانوسیلیس را افزایش دادند ولی بعد از چند درصد افزایش، دوباره مقاومت نمونه افت پیدا کرد .که این مثال گویایی بر پیچیدگی رفتار این ماده است .در این تحقیق علاوه بر بررسی اثر توام دو ماده پودر سنگ آهک و نانوسیلیسبر یکدیگر ، با تغییر نسبت آب سعی در شناخت بهتر رفتار نانو سیلیس با تغییر نسبت آب به مواد سیمانی ویافتن بهترین طرح اختلاط ممکن شده است.

   

  لزوم انجام تحقیق:

  تحقیقات و آزمایشات فراوانی برای شناخت رفتار میکرو سیلیس در سراسر دنیا انجام شده ،به طوری که هیچ نکته مبهمی ، امروزه در رفتار میکروسیلیس به عنوان مکملی برای بتن وجود ندارد. تحقیقاتی در مورد رفتار میکرو سیلیس با پودر سنگ آهک هم انجام شده که در آن تحقیقات نسبت پودر سنگ آهک به سیمان در حدود 0.3 می باشد .حال با توجه به این که سطح مخصوص نانو سیلیس ده ها برابر بیشتروابعاد آن هزار برابرکوچکتر از میکرو سیلیس می باشد. و واکنش پذیری ماده به شدت به سطح مخصوص و ابعاد وابسته است لذا شدت واکنش نانوسیلیس در مقایسه با میکروسیلیس ده ها برابر بیشتر است.حال این سوال مطرح می شود که آیا واقعا" نانوسیلیس توانایی انجام واکنش ایده آل،زمانی  که نسبت پودر سنگ آهک به سیمان حتی بیشتر از نصف باشد را با توجه به ابعاد بی نهایت کوچک خود ، می تواند داشته باشد.که در این تحقیق نشان داده شده است که نانو سیلیس توانایی انجام چنین واکنشی را دارد.

  دومین نکته مهم این تحقیق این است که آیا  امکان افزایش درصد بهبود افزایش مقاومت فشاری نانوسیلیس زمانی که نانو سیلیس به تنهایی به بتن اضافه می شود، در مقایسه با زمانی که همراه با پودر سنگ آهک باشد وجود دارد ؟در این تحقیق امکان چنین اتفاقی در فصل های بعدی نشان داده شده است.

   

  مروری بر کار های(با اهمیت) دیگر محققین:

  آقایQing، وهمکارانش اثر افزایش نانوسیلیس بر روی خواص خمیر سیمان سخت شده در مقایسه با دوده سیلیس را مورد مطالعه قرار دادند.

  آقای  Giنفوذپذیری بتن های حاوی نانو سیلیس در مقایسه با دوده سیلیسی را مورد مطالعه قرار داده است.

  آقای  Li تاثیر نانوسیلیس در تغییر توزیع اندازه حفرات را مورد مطالعه قرار داده است.

  آقای collepardi وهمکارانش اثر نانو سیلیس در کاهش سرعت نفوذپذیری یون کلرید در بتن وهچنین تاثیر نانو سیلیس در کاهش سرعت کربناتاسیون در بتن را  بررسی کرده اند.

  مطالعاتی در مورد تاثییرات تداخلی پودر سنگ آهک ونسبت آب به سیمان بر دوام ،مقاومت فشاری نمونه ها در سال1996 توسط ساویز وهنگ بررسی گردید.

  آقای داود مستوفی نژاد ومحمد رئیسی از دانشگاه صنعتی اصفهان ،بررسی تاثییر پودر سنگ آهک بر مقاومت فشاری بتن حاوی میکروسیلیس و بهینه سازی طرح اختلاط با استفاده از منحنی های هم پاسخ در سال 19/5/82

  مصطفی خانزادی استادیار دانشگاه علم وصنعت، تاثیر عملکرد ذرات نانوسیلیس دربهبود مشخصات مکانیکی بتن با افزایش عیار سیمان در سال13/02/90

  بررسی خصوصیات مکانیکی بتن با پودر سنگ آهک توسط علیرضا حبیبی دانشجوی دکتری، دانشگاه صنعتی اصفهان .

   

  1-1تاریخچه نانوتکنولوژی

   

  در طول تاریخ بشر از زمان یونان باستان، مردم و به‌خصوص دانشمندان آن دوره بر این باور بودند که مواد را می‌توان آنقدر به اجزاء کوچک تقسیم کرد تا به ذراتی رسید که خردناشدنی هستند و این ذرات بنیان مواد را تشکیل می‌دهند، شاید بتوان دموکریتوس فیلسوف یونانی را پدر فناوری و علوم نانو دانست چرا که در حدود 400 سال قبل از میلاد مسیح او اولین کسی بود که واژه اتم را که به معنی تقسیم‌نشدنی در زبان یونانی است برای توصیف ذرات سازنده موادبه کاربرد.                                    .
  با تحقیقات و آزمایش‌های بسیار، دانشمندان تاکنون 108 نوع اتم و تعداد زیادی ایزوتوپ کشف کرده‌اند. آنها همچنین پی برده اند که اتم‌ها از ذرات کوچکتری مانند کوارک‌ها و لپتون‌ها تشکیل شده‌اند. با این حال این کشف‌ها در تاریخ پیدایش این فناوری پیچیده زیاد مهم نیست.

   

   
  نقطه شروع و توسعه اولیه فناوری نانو به طور دقیق مشخص نیست. شاید بتوان گفت که اولین نانوتکنولوژیست‌ها شیشه‌گران قرون وسطایی بوده‌اند که از قالب‌های قدیمی(Mediealforges) برای شکل‌دادن شیشه‌هایشان استفاده می‌کرده‌اند. البته این شیشه‌گران نمی‌دانستند که چرا با اضافه‌کردن طلا به شیشه رنگ آن تغییر می‌کند. در آن زمان برای ساخت شیشه‌های کلیساهای قرون وسطایی از ذرات نانومتری طلا استفاده می‌‌شده است و با این کار شیشه‌های رنگی بسیار جذابی بدست می‌آمده است. این قبیل شیشه‌ها هم‌اکنون در بین شیشه‌های بسیار قدیمی یافت می‌شوند. رنگ به‌وجودآمده در این شیشه‌ها برپایه این حقیقت استوار است که مواد با ابعاد نانو دارای همان خواص مواد با ابعاد میکرو نمی‌باشند.
  در واقع یافتن مثالهایی برای استفاده از نانو ذرات فلزی چندان سخت نیست.رنگدانه‌های تزیینی جام مشهور لیکرگوس در روم باستان ( قرن چهارم بعد از میلاد) نمونه‌ای از آنهاست. این جام هنوز در موزه بریتانیا قرار دارد و بسته به جهت نور تابیده به آن رنگهای متفاوتی دارد. نور انعکاس یافته از آن سبز است ولی اگر نوری از درون آن بتابد، به رنگ قرمز دیده می‌شود. آنالیز این شیشه حکایت از وجود مقادیر بسیار اندکی از بلورهای فلزی ریز700 (nm) دارد ، که حاوی نقره و طلا با نسبت مولی تقریبا 14 به 1 است حضور این نانوبلورها باعث رنگ ویژه جام لیکرگوس گذشته است.

   

   
  در سال1959 ریچارد فاینمن مقاله‌ای را درباره قابلیت‌های فناوری نانو در آینده منتشر ساخت. باوجود موقعیت‌هایی که توسط بسیاری تا آن زمان کسب‌شده بود، ریچارد. پی. فاینمن را به عنوان پایه گذار این علم می‌شناسند. فاینمن که بعدها جایزه نوبل را در فیزیک دریافت کرد درآن سال در یک مهمانی شام که توسط انجمن فیزیک آمریکا برگزار شده بود، سخنرانی کرد و ایده فناوری نانو را برای عموم مردم آشکار ساخت.
   
 • فهرست و منابع پایان نامه اثر نانو سیلیس بر روی بتن های حاوی پودرسنگ آهک با عیار پایین سیمان

  فهرست:

  چکیده...................................................................................................................................................1

  فصل اول: کلیاتی در مورد نانو تکنولوژی وتاثیر آن ......................................................................... 3 لزوم انجام تحقیق:...................................................................................................................................4

  مروری بر کار های دیگر محققین.......................................................................................................... 4

  1-1-تاریخچه نانوتکنولوژی..................................................................................................................5

  1-2- نانوتکنولوژی................................................................................................................................8.

  1-3-شاخه‌های اصلی در نانو................................................................................................................12

  1-4- تجسمی از ابعاد نانو.....................................................................................................................13

  1-5- چشم انداز آینده تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان...................................................................14.

  1-6- متداول ترین کاربردهای نانو تکنولوژی در عمران ..................................................................... 15

   1 -6-1تکنولوژی نانو در فیلتراسیون مایعات وآب...............................................................................15

                 1-6-2-نانو الیاف کربنی.....................................................................................................17

  1-6-3 نانو سیمان ها..............................................................................................................................19

   1 -6-4-نانو پوششها............................................................................................................................21

    1-6-5-نانو آسفالت ها........................................................................................................................22.

   1-6-6-استفاده از فناوری نانو در کاهش هزینه های پاک سازی..........................................................23

   1-6-7-نانو ذرات ضد آب کننده سازه ها............................................................................................24

                 1-6-8- استفاده از نانو ذرات برای جلوگیری از یخ زدگی جاده......................................26

  1-7-ضرورت به کار گیری فناوری نانو در بتن به عنوان یک نانو مواد..................................................27

  1-8-انواع نانو ذرات متداول مورد استفاده در بتن..................................................................................29


  1-9- خصوصیات عمومی نانو ذرات و نانوسیلیس ...............................................................................30.

  1-10- نحوه واکنش نانوسیلس..............................................................................................................32

  1-11- تاثیر نانوسیلیس در مقاومت فشاری وخمشی بتن.......................................................................34

  1-12-تاثیر نانوسیلیس در کاهش گرمای هیدراسیون..............................................................................35

  1-13-تاثیر نانو سیلیس در زمان گیرش سیمان.......................................................................................37.

  1-14-اثر نانوسیلیس در کاهش سرعت نفوذ یون کلرید........................................................................................37

  1-15-تاثیر نانوسیلیس در کاهش تخلخل بتن.........................................................................................38

   

   

   

   

  1-16تاریخچه استفاده از آهک.....................................................................................................................................................................................................38

   

   

  1-17-رفع موانع استفاده از پودر سنگ آهک...........................................................................................40

  1-18-ترکیبات شیمیایی پودر سنگ استفاده شده در این تحقیق..............................................................40


            فصل دوم :شناخت اجزای تشکیل دهنده بتن و خود بتن

  2-1-سنگ دانه ها..................................................................................................................................42

            2-1-1چسبندگی سنگدانه ه......................................................................................................42.

            2-1-2 -مقاومت سنگدانه ها....................................................................................................43

            2-1-3 سختی ...........................................................................................................................44

   2-1-4تخلخل وجذب آب دانه ها................................................................................................44

            2-1-5-انبساط حجمی ماسه......................................................................................................45

            2-1-6 تغییرات حجم سنگدانه ها..............................................................................................45

            2-1-7خواص حرارتی سنگ دانه ها..........................................................................................46

    2-1-8 مواد مضردرسنگدانه ها.............................................................................................................46

   2-1-9واکنش های قلیایی سنگ دانه ها..................................................................................47

   2-1-10اندازه سنگ دانه ها....................................................................................................47

   2-1-11دانه بندی مناسب برای بتن........................................................................................48

  2-12-مدول نرم......................................................................................................................48

  2-2-سیمان ....................................................................................................................................49

  2-2-1تاریخچه سیمان..........................................................................................................................49

  2-2-2روشهای ساخت سیمان..............................................................................................................51.

  2-2-3-ترکیبات شیمیایی سیمان...........................................................................................................52

  2-2-4-انواع سیمان وکاربرد آن............................................................................................................54

  2-2-5-سلامت سیمان .........................................................................................................................57.

  2-2-6- ریزی سیمان.............................................................................................................................58

  2-2-7- زمان گیرش سیمان ..................................................................................................................58

  2-2-8 -ضوابط الزامی انبار کردن و مصرف سیمان فله ای...................................................................59

  2-2-9-ضوابط الزامی بسته بندی ،حمل ونقل وانبار کردن ،ومصرف سیمان های کیسه ای..................60

  2-3-کیفیت آب مورد نیاز در بتن............................................................................................................62

  2-4- شناخت خصوصیات بتن و عوامل تاثیر گذار بر خواص مکانیکی و شیمیایی آن...........................64.

  2-4-1-تاتثیر درجه حرارت بر مقاومت بتن............................................................................................64

  2-4-2-تاثیر سنگدانه های درشت بر مقاومت بتن..................................................................................65

  2-4-3-اثر زمان بر مقاومت بتن...............................................................................................................66

  2-4-4-خواص الکتریکی بتن..................................................................................................................67

  2-4-5-مقاومت ضربه ای بتن..................................................................................................................68

  2-4-6-پدیده خستگی در بتن..................................................................................................................69

  2-4-7-تاثیر میزان آب در خصوصیات بتن..............................................................................................70

  2-4-8-نحوه متراکم کردن بتن.................................................................................................................72

  2-4-9-آب انداختن بتن............................................................................................................................75

  2-5-بررس و تعریف انواع شرایط محیطی بتن........................................................................................77

  2-6-روش های حمل بتن........................................................................................................................79

  2-7-بتن پاشی..........................................................................................................................................83

  2-8-بتن ریزی حجیم.................................................................................................................................86

  2-9-بتن با سنگ دانه های پیش آکنده........................................................................................................89

  2-11-بتن ریزی..........................................................................................................................................91

   

  فصل سوم آزمایشات

  3-1-چکیده پروسه آزمایشات................................................................................................................94

  3-2-مصالح مصرفی.................................................................................................................................95

  3-2-1دانه بندی وخصوصیات  مصالح سنگی مورد استفاده...................................................................95

  3-2-2-خصوصیات سیمان ، پودر سنگ آهک ، نانوسیلیس وآب استفاده شده در این تحقیق...............98

  3-3-آزمایش مقاومت فشاری...................................................................................................................99

  3-4-شرایط عمل آوری.........................................................................................................................100

  3-نتایج آزمایشات.................................................................................................................................101

  3-1- نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9=L/Cو W/C'=0.35و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................102

  3-2- نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های 1=L/C و W/C' =0.35  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................103

  3-3-نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های.11=L/C و W/C' =0.35  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................104

  3-4- نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و W/C' =0.35  و با تغییر نانو سیلیس..............................................................................................................................................105

  3-5-، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9 =L/C و W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس....................................................................................................................................................106

  3-6- نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1=L/C و W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................107

  3- 7- نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1.1=L/C و W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................108

  3-8، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و W/C' =0.4  و با تغییر نانو سیلیس..............................................................................................................................................109

  3-9، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9 =L/C و5W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس....................................................................................................................................................110

  3- 10، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1 =L/C و5W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................111

  3-11، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1.1 =L/C و5W/C'=0.4  و با تغییر نانو سیلیس......................................................................................................................................................112

  3-12، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و5W/C' =0.4  و با تغییر نانوسیلیس................................................................................................................................................113

  3-13، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9 =L/cو0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس.......................................................................................................................................114

  3-14، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  1 =  L/C,و0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس.......................................................................................................................................115

  3-15، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  1.1 =  L/C,و0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس......................................................................................................................................116

  3-16، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9 =L/C و W/C'=0.35  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................117

  3-17، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1 =L/C و W/C'=0.35  و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................118

  3-18، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1.1 =L/C و W/C'=0.35  و با تغییر نانو سیلیس.......................................................................................................................................................119

  3-19، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و W/C' =0.35  و با تغییر نانو سیلیس..............................................................................................................................................120

  3-20، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9 =L/C و W/C'=0.4   و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................121

  3-21-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1 =L/C و W/C'=0.4   و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................122

  3-22-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1.1 =L/C و W/C'=0.4   و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................123

  3-23، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و W/C' =0.4   و با تغییر نانو سیلیس..............................................................................................................................................124

  3-24-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های0.9 =L/C و W/C'=0.45   و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................125

  3-25-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1 =L/C و W/C'=0.45   و با تغییر نانو سیلیس.....................................................................................................................................................126

  3-26-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط های1.1 =L/C و W/C'=0.45   و با تغییر نانو سیلیس.......................................................................................................................................................127

  3-27-، نتایج آزماشهای 7 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9، 1 ،1.1 =L/C و W/C' =0.45   و با تغییر نانسیلیس...................................................................................................................................................128

  3-28-، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  0.9 =  L/C,و0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس.........................................................................................................................................129

  3-29-، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  1 =  L/C,و0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس...........................................................................................................................................130

  3-30-، نتایج آزماشهای 28 روزه نمونه فشاری با طرح اختلاط  1.1 =  L/C,و0.35،0.4  ،0.45 W/C'=و با تغییر نانوسیلیس.........................................................................................................................................131

  3-31مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاریباطرح اختلاطL/C=0.9 وW/C'=0.35 وبا تغییر نانوسیلیس....................................................................................................................................132

  3- 32-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=1 وW/C'=0.35 وبا تغییر نانوسیلیس.....................................................................................................................................133

  3- 33-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=1.1 وW/C'=0.35 وبا تغییر نانوسیلیس........................................................................................................................................134.

  3- 34-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=0.9 وW/C'=0.4 وبا تغییر نانوسیلیس.........................................................................................................................................135

  3- 35-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=1 وW/C'=0.4 وبا تغییر نانوسیلیس....................................................................................................................................... 136

  3- 36-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=1.1 وW/C'=0.4 وبا تغییر نانوسیلیس.........................................................................................................................................137

  3- 37-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاری باطرح اختلاط L/C=0.9 و W/C'=0.45 وبا تغییر نانوسیلیس........................................................................................................................................138

  3- 38-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاریباطرح اختلاطL/C=1 وW/C'=0.45وبا تغییر نانوسیلیس.................................................................................................................................................139

  3- 39-مقایسه نتایج آزماشهای 7 و28 روزه نمونه فشاریباطرح اختلاطL/C=1.1 وW/C'=0.45با تغییر نانوسیلیس...............................................................................................................................................140

  4- بررسی و تحلیل نتایج آزمایشات مربوط به مقاومت فشاری................................................................141

   

  فصل چهارم: نتیجه گیری وپیشنهادات برای کارهای آتی

  4-1- نتیجه گیری...............................................................................................................................144

  4-2پیشنهادات....................................................................................................................................145

  4-3-منابع...........................................................................................................................................146

   

  منبع:

  -احمد مشحونی ،کاربرد نانو مواد در صنعت بتن

  2- محدیه محمدی ،حمید خرسند،بهار 1390،سنتز نانوسیلیکا

  3-گرشاسب خزائنی ،مصطفی خانزادی ،اثر نانوسیلیس در بهبود مشخصات مکانیکی بتن با افزایش عیار سیمان 13//2/1390

  4-تکنولوژی بتن تالیف پرفسور نویل ،ترجمه هرمز فامیلی

  5-تکنولوژی بتن، مترجمین: دکتر علی اکبررمضانیان پور ودکتر محمد رضا شاه نظری،انتشارات علم وصنعت.

  6-خصوصیات مکانیکی بتن با پودر سنگ آهک ،تالیف دکترعلیرضا حبیبی اردیبهشت سال 1383

  7-بررسی تاثیر پودر سنگ آهک بر مقاومت فشاری بتن حاوی میکروسیلیس دکتر داود مستوفی نژاد.29/10/83

  8-اثر نانو سیلیس بر روی بتن های متعارف پایان نامه مهندس فرزاد حسین زاده.1390

  9-دانستنی های بتن تالیف مهندس مصطفی احمدوند،مهندس فرید غفاری مقدم،مهندس آریا احمدوند.

  10-تکنولوژی بتن مجله تخصصی بین المللی نحوه استفاده از نانو سیلیس ترجمه شرکت وند شیمی

  1-Genging li (2004) ,"properties of  high-volume fly ash concrete incroporating-sio2" cement and concrete reserach 34/1043-1049                                                                                                 2-  ye Qing Zhang zenan and Kong Deyu and chen Rongshen,(2007)"Influence of nano -sio2 on propertes of dhardened cement paste as compared with silica fume"construction and bulding materials 21,539-

ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت